با نصب بروزترین اپلیکیشنها از تکنولوژی عقب نمانید!

استفاده از تکنولوژی و بروز بودن در این زمینه، می‌تواند یک انتخاب باشد. به عبارت دیگر این شما هستید که تصمیم می‌گیرید با جهان دیجیتالی همراه شوید یا خیر! همانقدر که در استفاده از تکنولوژی قدرت انتخاب دارید، در عدم استفاده از آن نیز صاحب اختیار هستید. می‌توانید در دل شهرهای پر هیاهو و تکنولوژی یا در گوشه‌ای دنج از جهان، به دور از جنجال‌ها زندگی کنید. در صورتی که راه حل دوم را انتخاب کنید، زندگی شبیه به این است که مسافت طولانی را به جای استفاده از ماشین و وسیله نقلیه، پیاده بروید. این روش زندگی علیرغم، جذابیت‌های خاص خودش، احتمالا برای برخی طاقت فرسا و کند است.

 انتخاب تکنولوژی، زندگی را برای بسیاری از مردم آسان‌تر می‌کند. گام اول برای همراهی با تکنولوژی، دریافت و نصب اپلیکیشن‌ها است. راه‌های مختلفی برای دریافت و نصب اپلیکیشن‌ها وجود دارد که در مقاله “نکات قابل توجه در زمان دریافت و نصب اپلیکیشن از پلتفرم‌های مختلف” به آن پرداختیم؛ می‌توانید از اینجا آن را مطالعه کنید.

گام صفر استفاده از ابزارهای مناسبِ دریافت و نصب اپلیکیشن

همانطور که گفتیم گام اول برای همراهی با تکنولوژی، دریافت و نصب اپلیکیشن است. اما اگر کمی عمیق‌تر به مسئله بیندیشیم، داشتن ابزار برای دریافت و نصب اپلیکیشن را باید به عنوان گام صفر در نظر بگیریم. اگر ابزار مناسب در اختیار نداشته باشید، چگونه قادر به دریافت و نصب اپلیکیشن هستید؟ اما اکنون به سوال اساسی می‌پردازیم. برای دریافت و نصب اپلیکیشن به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

  • سخت افزار

برای دریافت و نصب اپلیکیشن، به یک سخت افزار مناسب نیاز داریم. این سخت افزار ممکن است کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، موبایل و غیره باشد. این‌ها سخت افزارهایی است که معمولاً برای نصب یک نرم افزار استفاده می‌شود. از آنجا که نام اپلیکیشن را معمولاً برای برنامه‌های کاربردی موبایل استفاده می‌کنند، بنابراین انواع موبایل‌ها معمولاً برای دریافت و نصب اپلیکیشن استفاده می‌شود. هر چند که نرم‌افزارهایی متعددی وجود دارد که بستری مانند موبایل را بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر شبیه‌سازی می‌کند، تا برای دریافت و نصب اپلیکیشن موبایل، بر روی این نوع سخت افزارها اقدام کنید.

 نکته مهمی که برای دریافت و نصب اپلیکیشن باید در نظر داشته باشید، قدرت سخت افزار است. برخی از اپلیکیشن‌ها برای نصب شدن نیازمندی‌هایی دارند. مثل حافظه، قدرت  CPU، کارت گرافیک و … . برای نصب این اپلیکیشن‌ها، حتما باید به این نیازمندی‌ها توجه شود. به طور مثال اگر برای دریافت و نصب اپلیکیشن مربوط به یک بازی بر روی موبایل، معمولاً به کارت گرافیک‌های قوی احتیاج داریم.

  • اینترنت

ورود به دنیای تکنولوژی، بدون اینترنت ممکن نیست! البته تنها راه دریافت اپلیکیشن، اینترنت نیست. مثلاً از طریق یک فلش هم می‌توان اپلیکیشن‌ها را دریافت کرد. از طرفی برخی از اپ‌ها در بدو ورود و نصب، باید به اینترنت دسترسی داشته باشند. اینترنت، تجربه شگفت انگیز و انقلابی برای انسان‌ها است. با دسترسی به آن قادر هستید در هر جای جهان، به همه چیز و همه کس دسترسی داشته باشید. از این رو جز ابزارهای بسیار مهم برای دریافت و نصب اپلیکیشن به شمار می‌رود.

دریافت و نصب اپلیکیشن، گام نخستِ ورود به جهان تکنولوژی

بعد از اینکه یک سخت افزار مناسب برای دریافت و نصب اپلیکیشن انتخاب کردید، اپلیکیشن مورد نظرتان را دریافت و نصب کنید. اپلیکیشن بسته به اینکه قرار است چه پردازشی را انجام دهد، نیازمندی‌های متفاوتی دارد. در هنگام دریافت و نصب اپلیکیشن، معمولا این نیازمندی‌ها در یک فایل راهنما آورده شده است. از طرفی اپلیکیشن‌ها نیاز به یک بستر و پلتفرمی دارند که به آن سیستم عامل گفته می‌شود.

سیستم عامل یک واسطه بین اپلیکیشن و سخت افزار است. سیستم عامل‌های مختلفی مثل اندروید، IOS، ویندوز، لینوکس و غیره وجود دارد. در هنگام دریافت و نصب اپلیکیشن، باید به سیستم عامل مورد نیاز توجه کرد. برخی اپلیکیشن‌ها، نسخه‌هایِ مختلف برای سیستم عامل‌های متفاوت ارائه می‌دهند. اما برخی اپلیکیشن‌ها ممکن است فقط بر روی یک پلتفرم و سیستم عامل خاصی اجرا شود.

دریافت و نصب اپلیکیشن‌های بروز در جهان تکنولوژی

برخی از اپلیکیشن‌ها، تخصصی‌ است. دریافت و نصب اپلیکیشن‌هایِ تخصصی، برای مردم عادی کاربرد ندارد. مثلاً اپلیکیشن Mininet_wifi، یک اپلیکیشنِ تخصصی در زمینه مخابرات و کامپیوتر است. دلیلی ندارد که مردم عادی با مراحل دریافت و نصب این نوع اپلیکیشن آشنا شوند. بنابراین در این مقاله به معرفی و عنوان برخی از بروزترین و مهم‌ترین اپلیکیشن‌هایِ مورد نیازِ عموم مردم می‌پردازیم.

با دریافت و نصب اپلیکیشن‌های مورد نیاز و بروز، از دنیای تکنولوژی عقب نمانید! اگرچه باتوجه به نوع فعالیت روزانه مردم، دریافت و نصب اپلیکیشن‌های متناسب با آنها متفاوت است. اما برخی از این ا‌پ‌ها عمومی‌تر هستند. در اینجا به معرفی اپلیکیشن‌های پُر استفاده می‌پردازیم. با نصب و دریافت اپلیکیشن‌های بروز، کارهای روزانه خودتان را بهترین و آسان‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

دریافت و نصب اپلیکیشن‌های امور بانکی

از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های مورد استفاده روزانه مردم، اپلیکیشن‌های بانکی است. دریافت و نصب این اپلیکیشن‌ها، مزایای زیادی دارد. از مهم‌ترین مزیت آن، سرعت بالا در انجام امور بانکی است. با دریافت و نصب اپلیکیشن‌های بانکی، نیاز به مراجعه حضوری به بانک نیست، شما در هر جا و هر زمان، قادر به انجام امور بانکی هستید. دریافت و نصب اپلیکیشن بانکی، کمک شایانی به رفاه سالمندان می‌کند. چرا که پرداخت‌ها و انجام کارهای بانکی، برای آن‌ها را سختی‌ای به دنبال نخواهد داشت.

 از طرفی عدم حضور در بانک و محیط شهری، کار نوجوانان را هم آسان می‌کند. والدین نگران حضور آنها در در بیرون از خانه نیستند. بنابراین دریافت و نصب اپلیکیشن‌های بانکی، از این نظر باعث سهولت امور بانکی برای اقشار مختلف جامعه شده است. همچنین با دریافت و نصب اپلیکیشن بانکی، بدون حضور در بانک می‌توان کارهایی مثل کارت به کارت، دریافت موجودی و پرداخت قبض را انجام دهید.

دریافت و نصب اپلیکیشن‌های آموزشی

 استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی به خصوص در دوران بیماری همه‌گیریِ کرونا، به کمک آموزش آمده است. این اپ‌ها اجازه نداد تا دوران قرنطینه و محدودیت اجتماعی، چرخه آموزش را متوقف کند. کرونا، توجه همه را به سمت استفاده از اپ‌های آموزشی جلب کرد. می‌توانید برای آشنایی بیشتر مقاله “فواید استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی” را از اینجا مطالعه کنید.

دریافت و نصب اپلیکیشن مسیریابی

 در دنیای تکنولوژی امروز، وسیله نقلیه جابجایی را آسان می‌کند. مردم با استفاده از آنها، در پی کشفِ مناطق ناشناخته اطراف خود هستند. از این رو دریافت و نصب اپلیکیشن‌های مسیریابی، آن‌ها را در این راه یاری می‌کنند، تا با خیال راحت‌تری سفر کنند.

اپ‌های دیگر مانند اپ‌های دریافت تاکسی، دریافت و  ارسال ایمیل، هواشناسی، بازی و … هم در طول روز مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد. با دریافت و نصب اپلیکیشن‌های مختلف زندگی برای مردم آسان و پرسرعت شده است.

طراحی اپلیکیشن و تبلیغات برای کسب‌وکارها

برخی شرکت‌ها به جای دریافت و نصب اپلیکیشن، به شما اجازه تولید اپ می‌دهند. آنها بستری را فراهم می‌کنند تا کاربران عادی بدون نیاز یک خط کدنویسی، اپلیکیشن تولید کنند. اطلاعات بیشتر را در مقاله “اپساز، انقلابی در عصر اپلیکیشن” از اینجا می‌توانید مطالعه کنید. این روش برای کسب‌وکارهای نوپا که بودجه محدودی برای تبلیغات خود دارند، بسیار مناسب است.

روش دیگر که معمولاً کسب‌وکارهای بزرگ استفاده می‌کنند، برون سپاری کار طراحی اپ و تبلیغات به شرکت‌های مختلف است. این شرکت‌ها با طراحی و پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها، بارِ تبلیغات کسب‌و‌کارها را به دوش می‌کشند. شرکت دانش بنیان وستا، از جمله شرکت‌هایی است که به طراحی اپلیکیشن می‌پردازد. در صورتی که تمایل به ساخت اپلیکیشن برای کسب و کار خود دارید می توانید ضمن دیدن نمونه طراحی اپلیکیشن از اینجا، از متخصصین وستا مشاوره بگیرید؛ در صورت نیاز به مشاوره، با ما تماس بگیرید. تا مخاطبان شما با دریافت و نصب اپلیکیشن‌ کسب‌وکار شما، با آن ارتباط بهتری برقرار کنند.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *