بهترین روش آموزش فلاتر برای ساخت اپلیکیشن موبایل

آموزش-فلاتر

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که اگر با فناوری‌های روز همراه نباشیم، حرفی برای گفتن در جامعه نخواهیم داشت. به همین علت، پدر و مادرها، فرزندان خود را از کودکی در کلاس‌های فناوری و برنامه‌نویسی شرکت می‌دهند تا با این کار، آینده فرزندشان تضمین شود. فلاتر یکی از این قالب‌های برنامه‌نویسی است و والدین سعی در این دارند که فرزندشان با حضور در کلاس‌های آموزش فلاتر، آینده درخشان‌تری داشته باشد. هدف از نوشتن این مقاله در وب‌سایت وستاتیم، آشنایی هر چه بیشتر شما با این برنامه است.

برای مطالعه و اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی ” بررسی اهمیت طراحی وایرفریم اولیه در ساخت اپلیکیشن موبایل “ را مطالعه کنید.

فلاتر چیست؟

فلاتر چهارچوبی است برای افرادی که دوره‌های آموزش فلاتر را گذرانده‌اند و قصد طراحی اپلیکیشن با این برنامه را دارند. زبانی که برنامه‌نویسان از آن برای طراحی اپ با این چهارچوب استفاده می‌کنند، یک زبان جدید به نام  DART است. سرویس گوگل با طراحی این چهارچوب در سال ۲۰۱۷، این امکان را برای طراحان اپلیکیشن فراهم کرده که برنامه‌های طراحی شده بدون نیاز به تغییر کدهای نوشته شده، برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و IOS قابل نمایش باشند.

مزایا و معایب آموزش فلاتر و استفاده از آن

پیش از آنکه دوره‌های آموزش فلاتر را بگذرانید، باید ابتدا مزایا و معایب این چهارچوب طراحی اپلیکیشن را دانسته و سپس اقدام به آموزش در این حرفه نمایید. این مزایا و معایب، نسبت به سایر برنامه‌های طراحی اپلیکیشن بیان شده و یک معیار نسبی به‌حساب می‌آید.

مزایای استفاده از فلاتر برای طراحی اپلیکیشن

·         سرعت زیاد

سرعت بالایی که برنامه فلاتر در بارگیری و ویرایش کدهای نوشته شده دارد، می‌تواند کار شما را تا حد زیادی سرعت بخشد. امروزه این ویژگی به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک برنامه برای طراحی اپ تبدیل گردیده است و می‌تواند مهم‌ترین عامل برای انتخاب آموزش فلاتر و کار با آن باشد.

·         آسانی یادگیری زبان دارت

یادگیری این زبان برای افرادی که به زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت آشنایی دارند، بسیار آسان است. چرا که این دو زبان شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. از طرف دیگر نیز برنامه‌هایی که با این دو زبان کدنویسی می‌شوند، به یکدیگر شباهت زیادی دارند.

·         کنترل بر تمام بخش‌های گرافیکی

با استفاده از این چهارچوب، خواهید توانست تمام پیکسل‌های صفحه را تحت کنترل خود درآورده و مطابق با میل و سلیقه خود، آن‌ها را تغییر دهید. این کار با استفاده از ابزارهای گرافیکی میسر می‌شود.

·         ارائه پیش‌نمایش در فلاتر

زمانی که تغییراتی را در کدنویسی یک اپلیکیشن ایجاد می‌کنید، این امکان وجود دارد که هم‌زمان، پیش‌نمایش آن را نیز مشاهده کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد در صورت وجود اشتباه در این کدنویسی، متوجه آن شده و به‌سرعت آن را ویرایش نمایید.

·         فلاتر یک چهارچوب متن‌باز است

طی چندین سالی که آموزش فلاتر در میان مردم همه‌گیر شده است، پیشرفت‌های زیادی در این برنامه دیده شده است. این ویژگی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های همه برنامه‌های متن‌باز است. یعنی قابلیت این را دارند که به‌سرعت پیشرفت کرده و در جهان فراگیر شوند.

مزایای آموزش فلاتر

معایب دوره‌های آموزش فلاتر

·         نبود دوره‌های مناسب برای آموزش فلاتر

به دلیل اینکه فلاتر یک برنامه نوپا است، هنوز محتوای آموزشی کافی و مناسبی برای آن ارائه نشده است. این کار، می‌تواند باعث محدود شدن دایره انتخاب شما برای شرکت در دوره‌های آموزشی فلاتر باشد.

·         حجم بالای برنامه ساخته شده با فلاتر

برنامه‌ای که با استفاده از زبان دارت و برنامه فلاتر ساخته شده است در مقایسه با کیت‌های توسعه نرم‌افزار دیگر، دارای حجم نسبتا بیشتری هستند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند حجم زیادی از رایانه یا تلفن همراه را اشغال کرده و در کارکرد سریع آن اختلال ایجاد کنند.

·         فلاتر یک محیط نوپا برای طراحی اپلیکیشن است

باتوجه‌به این موضوع که فلاتر به‌تازگی طراحی شده است، می‌تواند دارای محدودیت‌های زیادی باشد که به‌مرورزمان، اصلاح خواهند شد. این باگ‌ها می‌توانند در هر محیط طراحی نوپای دیگری نیز وجود داشته باشند. نسخه‌های ابتدایی فلاتر و هر برنامه دیگری، دارای باگ‌های زیادی است. بهتر است برای بهره‌مندی از پکیج‌های اینترنتی آموزش فلاتر، کمی صبر کنید تا نسخه‌های جدیدتر آن که دارای محدودیت‌های کمتری هستند، ارائه شوند.

·         استفاده از زبان DART

DART نیز همانند فلاتر یک محیط تازه طراحی شده است و مشکلات زیادی برای برطرف‌کردن دارد. شرکت گوگل با ارائه این زبان اختصاصی به همراه محیط فلاتر، این امکان را فراهم کرده که هم‌زمان با پیشرفت این دو و فراگیر شدن آن‌ها، مردم زمان لازم برای گذراندن دوره‌های آموزش فلاتر و زبان آن را داشته باشند.

برای مشاوره و ساخت انواع اپلیکیشن، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

روش‌های آموزش فلاتر

روش‌های آموزش فلاتر

روش‌های متفاوتی برای آموزش فلاتر وجود دارد. افراد می‌توانند با حضور در کلاس‌های حضوری که هزینه زیادی دارد، روش برنامه‌نویسی فلاتر را آموزش ببینند. یک روش کم‌هزینه‌تر برای آموزش فلاتر وجود دارد که خرید دوره‌های آنلاین آموزش فلاتر است. با خرید این دوره‌ها می‌توانید در هر زمان و مکانی که خواستید، ویدئوهای موردنظر را در دسترس داشته و از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از این دوره‌های معتبر را معرفی کرده‌ایم.

·         The Complete Flutter Development Bootcamp with Dart

یکی از بهترین مدرسین (ANGELA YU) دوره‌های برنامه‌نویسی، این دوره آموزش فلاتر را تدریس کرده است. مهم‌ترین مزیت این دوره نسبت به دوره‌های دیگر این است که زیر نظر سازنده اصلی فلاتر صورت‌گرفته است. این دوره آموزش فلاتر از وب‌سایت یودمی در اختیار علاقه‌مندان دوره‌های آموزشی برنامه‌نویسی قرار داده شده است.

·         Flutter & Dart – The Complete Guide [2021 Edition]

Maximilian schwarzmuller بهترین مدرس دوره‌های آموزش فلاتر، تهیه ویدئوهای این دوره آموزشی را بر عهده داشته است. در این دوره، صفر تا صد دوره‌های فلاتر آموزش‌داده‌شده و از طریق وب‌سایت یودمی در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. با خرید این دوره آموزش فلاتر شما در کمترین زمان ممکن، تمام مهارت‌های لازم برای کدنویسی در این برنامه را کسب خواهید نمود.

·         Getting Started By Simone Alessandria

خرید این دوره آموزشی، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آموزش فلاتر باشد. با گذراندن این دوره می‌توانید با استفاده از محیط فلاتر انواع اپلیکیشن‌ها و انمیشین‌ها را طراحی نمایید. خرید این دوره آموزش فلاتر، از سایت pluralsight برای همگان امکان‌پذیر است.

·         Build Native Mobile Apps with Flutter

اگر به دنبال یک منبع آموزش فلاتر به‌صورت رایگان هستید که از کیفیت و سطح مناسبی برخوردار باشد، می‌توانید به وب‌سایت یوداسیتی مراجعه نمایید. این دوره، توسط متخصصین شرکت گوگل تهیه شده است. این دوره، فلاتر را به‌صورت کامل آموزش نمی‌دهد و تنها در مدت‌زمان دوهفته، شناخت شما از فلاتر را به سطح نسبتا مطلوبی می‌رساند. با گذراندن این دوره آموزش فلاتر، می‌توانید اپلیکیشن‌های موبایلی متوسطی را طراحی نمایید.

·         Dart and Flutter: The Complete Developer’s Guide

این دوره توسط یکی از اساتید بزرگ آموزش زبان برنامه‌نویسی به نام Stephen grider تهیه گردیده است. این استاد و چندین استاد دیگر در وب‌سایت یودمی فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید با مقایسه قیمت‌ها و کیفیت آموزش فلاتر در آن‌ها، دوره موردنظر را انتخاب و خریداری نمایید.

همان‌طور که در این مقاله به بررسی چهارچوب برنامه‌نویسی فلاتر پرداختیم، در مورد برخی مزایا و معایب استفاده از آن، توضیحاتی را ارائه دادیم. در ادامه، بهترین منابع خرید دوره‌های آموزش فلاتر که توسط بهترین اساتید تدریس شده‌اند، عنوان شده است. درصورتی‌که به انجام انواع کارهای کامپیوتری علاقه دارید، می‌توانید با خرید و یادگیری این دوره‌ها آینده کاری خود را در این زمینه تضمین کنید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *