اهمیت ساخت یک اپلیکیشن مشاور املاک

اهمیت ساخت یک اپلیکیشن مشاور املاک

اپلیکیشن مشاور املاک: مراکز مشاور املاک، محل نگه داری فایل ها و اطلاعات زیادی هستند. از مغازه ها و فروشگاه ها تا زمین، ویلا، خانه و آپارتمان. همه این اطلاعات در دفترهایی ثبت و بایگانی می شوند. ایده ساخت یک اپلیکیشن مشاور املاک به صاحبان این شغل برای ساماندهی و دسته بندی اطلاعات کمک خواهد کرد.

از طرفی با ساخت چنین برنامه ای امکان شناخت دقیق محل ملک و دستیابی به دقیق ترین گزینه ای که مد نظر مشتریان است فراهم خواهد شد.

یک اپلیکیشن مشاور خوب چگونه است؟

از میان تمام اپلیکیشن ها، آن هایی که سازگار با انواع سیستم عامل ها و دستگاه ها باشند، طرفدار بیشتری دارند. اپلیکیشنی که بتواند بهترین گزینه ها را به مشتریان معرفی کرده و اطلاعات درستی را در اختیار آن ها بگذارد، قطعا قابل توجه تر خواهد بود. ما ویژگی های یک اپلیکیشن مشاور املاک خوب را در زیر دسته بندی کرده ایم. اگر شما هم به فکر ساخت و سفارش چنین برنامه افتاده اید، با استفاده از این نکات می توانید مناسب ترین آن را ایجاد کنید.

کم حجم و در عین حال جامع بودن

برنامه های حجیمی که نصب آن ها فضای زیادی را از دستگاه ها اشغال می کند،مورد استقبال قرار نمی گیرد. برنامه شما باید دقیق، جامع و به روز باشد و اطلاعات قاطعانه ای را در اختیار افراد قرار دهد. به عنوان مثال اگر قیمت یک خانه بیشتر از قیمت اصلی آن درج شده باشد، به سختی به فروش رفته و اعتماد مشتریان را از شما سلب خواهد نمود.

قابلیت مکان یابی

با اتصال اپلیکیشن مشاور املاک به سرویس گوگل مپ می توان محل دقیق ملک را بر روی نقشه مشخص کرد و در زمان و هزینه مشتری صرفه جویی نمود. با استفاده از این قابلیت، نزدیکی به بیمارستان ها و مراکز درمانی، اداره پلیس، مدارس و مراکز خرید و پارک ها و … کاملا مشخص بوده و به مشتری برای تصمیم گیری بهتر کمک خواهد شد.

قابلیت رزرو درخواست ها

فرض کنید مشتری شما تصمیم خود را برای خرید یک خانه گرفته است، اما نمی تواند به موقع در دفتر شما حاضر شود. از طرفی فروشنده ممکن است ملک را با قیمت کمتر از ارزش واقعی خود به شخص دیگری بفروشد و تصور کند که او تنها مشتری ملکش بوده است. با استفاده از سرویس رزرو در اپلیکیشن مشاور املاک امکان ثبت درخواست خرید و تعیین قیمت پیشنهادی از سوی مشتری فراهم خواهد شد.

امکان اعمال نظر و فیلتر کردن گزینه ها

برخی از افراد تنها به دنبال منازل یک طبقه هستند و یا خانه حیاط دار را به آپارتمان ترجیح می دهند. این افراد می توانند موارد قابل توجه خود را در اپلیکیشن مشخص کرده و از طرفی مواردی را که مورد پسندشان نیست، از لیست جستجو حذف نمایند.

به اشتراک گذاری اطلاعات املاک

تقریبا همه برنامه کاربردی از به اشتراک گذاری اطلاعات در شبکه های اجتماعی و ارسال آن ها با پیام کوتاه و ایمیل، پشتیبانی می کنند. اگر اپلیکیشن مشاور املاک چنین قابلیتی داشته باشد، می توان موارد قابل توجه را به سایرین معرفی کرد و به آن ها در فروش ملک و یا خرید آن کمک نمود.

بارگذاری تصاویر و فیلم ها

از مهم ترین ویژگی های استفاده از یک اپلیکیشن مشاور املاک نسبت به مراجعه حضوری به دفتر، این است که می توان علاوه بر مشاهده مشخصات ملک، تصاویر و یا حتی فیلم هایی از آن را دید. در این صورت انتخاب مشتری با آگاهی بهتری انجام خواهد شد و نیاز به حضور در ملک و مشاهده آن از نزدیک کم تر می شود.

درج اطلاعات تماس

اگر شما صاحب یک دفتر مشاور املاک هستید، حتما اطلاعات خریداران و فروشندگان را به صورت تلفنی و یا حضوری دریافت می کنید. این در حالی است که با استفاده از یک اپلیکیشن مشاور املاک حرفه ای می توانید، اطلاعات مشتریان و فروشندگان را از هر جای شهر و یا حتی کشور بگیرید و پس از انجام معاملاتشان، هزینه و پورسانت خود را دریافت کنید.

ارسال پیام به مشتری در صورت اضافه شدن موارد جدید

مشتریان می توانند اطلاعات تماس و شرایطی که برای ملک در نظر دارند را مشخص نموده و آن ها را در اپلیکیشن مشاور املاک ثبت نمایند. زمانی که نزدیک ترین مورد به آن چه که مد نظر این مشتریان است، به اپلیکیشن اضافه شد، یک پیام برای مشتری ارسال می شود.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *