بهترین روش تبدیل سایت به اپلیکیشن !

تبدیل سایت به اپلیکیشن

تبدیل سایت به اپلیکیشن هدیه دنیای مدرن به کسب‌و‌کارهای دیجیتال محسوب می‌شود. در دنیای مدرن و دیجیتال امروز باید همپای و همگام با آن پیش رفت، در غیر اینصورت  نمی‌توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. به واسطه گسترش اینترنت و انواع پلتفرم‌های آنلاین بیشتر کسب‌وکارها توانایی ارائه خود در دنیای وب را پیدا کرده‌اند و به واسطه‌ گجت‌های مختلف مانند گوشی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و حتی سیستم‌های خانگی، براحتی می‌توانند خدمات و محصولات خود را ارائه دهند. در این بین داشتن یک سایت که بتواند خدمات و محصولات شما را ارائه دهد یک نقطه قوت محسوب می‌شود که ما در این مقاله بهترین روش‌ها برای تبدیل سایت به اپلیکیشن را با مطرح می‌کنیم.

همچنین برای اطلاعات بیشتر مقاله‌ی ” بررسی مزایا و معایب ساخت اپلیکیشن اختصاصی هر کسب‌وکار ” نوشته شده در بلاگ وستا را مطالعه کنید.   

تبدیل سایت به اپلیکیشن

تبدیل سایت به اپلیکیشن یکی از مسائلمهم و مورد توجه این روزهاست. به جرات می‌توان گفت بیشتر افرادی که دارای کسب‌وکار آنلاین هستند به دنبال یک راه مطمئن و مناسب برای تبدیل کردن سایت به اپلیکیشن می‌گردند و بعلت بالا بودن زبان‌های برنامه نویسی، پیدا کردن بهترین روش برای تبدیل وب‌سایت به اپلیکیشن کمی دشوار بنظر می‌رسد. درهرحال وب‌سایت‌های فراوانی برای تبدیل کردن یک سایت به یک اپلیکیشن وجود دارند که ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا بهترین روش‌هایی را که می‌توان یک سایت را به یک اپلیکیشن کاربردی تبدیل کرد به شما معرفی کنیم.

·              اولین روش تبدیل سایت به اپلیکیشن: ساختن یک اپلیکیشن کاملا اختصاصی

اولین روش پیشنهادی ما برای تبدیل سایت به اپلیکیشن این است که با مراجعه به یک شرکت برنامه‌نویسی از آنها درخواست کنید تا اپلیکیشن مورد نظرتان را برای شما طراحی کنند. انتخاب زبان مورد نظر برای اپلیکیشن می‌تواند نقشی موثر در مدت زمان آماده‌کردن آن اپلیکیشن، هزینه‌ها و همینطور ظاهر این پلتفرم داشته باشد. برای مثال شما برای برقراری ارتباط مابین دیتابیس سایت و همینطور اپلیکیشن مورد نظرتان به یک api احتیاج دارید.

برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی، مقاله‌ی “بهترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت اپلیکیشن موبایل” مطالعه کنید.

api بوسیله زبان‌های متعدد سمت سروری مثل php, nodejs و غیره تهیه می‌شود. به همین‌دلیل برای تهیه اپلیکیشن از سایت یا بعبارتی تبدیل سایت به اپلیکیشن، زمان و هزینه جزو فاکتورهای بسیار مهم این api ها به محسوب می‌شوند. بعد از این مرحله، برنامه نویسی اپلیکیشن شما آغاز می‌شود و زمان و هزینه هر کدام به صورت کاملا جداگانه برای ساخت این اپلیکیشن درنظر گرفته می‌شوند.

·              دومین روش: اپ سازهای همیشه در صحنه!

اگر شما سایتی دارید که بر پایه وردپرس عمل می‌کند پس بطور حتم با افزونه‌های فعال در فضای وردپرس آشنایی دارید. می‌دانید که وردپرس یک مخزن تمام عیار از افزونه‌ها را در خود گنجانده که هر کدام از آنها بعد از نصب بر روی وب‌‌سایت شما کار و عملکرد مشخصی از خود ارائه می‌دهند. یکی از انواع آن‌ها، افزونه تبدیل سایت به اپلیکیشن موبایلی است. اگر تصمیم شما به استفاده از این افزونه‌ها باشد، باید بدانید که هزینه بسیار کمی نسبت به روش قبل پرداخت خواهید کرد و به صورت کاملاً گسترده می‌توانید این اپلیکیشن‌های خاص را در مارکت‌هایی مانند گوگل پلی، مایکت، بازار و غیره به راحتی ارائه دهید.

مقاله‌ی پیشنهادی برای مطالعه: مزایای سفارش ساخت اپلیکیشن با استفاده اپساز

اپساز

·              سومین روش تبدیل سایت به اپلیکیشن: استفاده از روش وب ویو

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای تبدیل سایت به اپلیکیشن، استفاده از روش وب ویو محسوب می‌شود. مزیت این روش به ۲ روش قبلی این است بدون درنظر گرفتن زبان اصلی وب سایت شما، اپلیکیشن مورد نظر را می‌سازد. برای استفاده از این روش تنها کافی است که آدرس سایت خودتان را اعلام کنید تا از سایت وردپرسی شما یک اپلیکیشن وب ویو ساخته شود. در ادامه بد نیست بدانید که برای تبدیل وب‌سایت به اپلیکیشن در این روش شما نیازی به نصب کردن هیچ پلتفرم یا اکستنشن دیگری نخواهید داشت.

این روش یکی از پربازده‌ترین روش‌ها برای ساخت نرم افزار و اپلیکیشن موبایل از وب‌سایت محسوب می‌شود. بطور کلی اپلیکیشن‌های وب ویو براساس آدرس عمل می‌کنند و در کل نیازی به اطلاعات پایه‌ای یا دیتابیس نخواهند داشت. همچنین استفاده از این روش سبب می‌شود که امتیاز و رتبه وب‌سایت شما بواسطه اپلیکیشن ساخته شده نیز رشد چشمگیری داشته باشد.

  • نکته مهم در تبدیل سایت به اپلیکیشن در روش وب ویو

فراموش نکنید برای بکارگیری اپلیکیشن‌های وب ویو در تبدیل سایت به اپلیکیشن، شما هیچ نیازی به تغییر دادن سایت خود یا داشتن یک محتوای متفاوت نسبت به سایت خود نخواهید داشت. تنها کافی‌ است که تغییرات مدنظر خود را در آن سایت اعمال کنید و به راحتی این تغییرات را درون اپلیکیشن رصد کنید. یکی دیگر از مزیت‌های ساخت اپلیکیشن از روی وب سایت به روش وب ویو این است که در این روش افزونه مورد استفاده هیچ اهمیتی نخواهد داشت و شما بصورت کاملا گسترده در استفاده از افزونه آزاد هستید. در واقع افزونه‌ای که عملکرد ریسپانسیو داشته باشد در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. ‌

تاثیرات تبدیل سایت به اپلیکیشن بر کسب‌وکار

ساخت اپلیکیشن برای محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید یا بعبارتی تبدیل سایت به اپلیکیشن برای کسب‌وکاری که دارید، باعث افزایش آگاهی افراد مختلف نسبت به محصولات و خدمات شما می‌شود. البته زمانی که کاربر اپلیکیشن شما را نصب می‌کند و به صورت گسترده و مداوم آیکون آن را بر روی گوشی خود می‌بیند، بدون شک بعد از مدتی تصمیم به استفاده از آن گرفته و بعد از اطلاع از نحوه کار شما و تست کردن کیفیت خدمات و محصولاتی که ارائه می کنید، از یک کاربر معمولی به یک مشتری وفادار تبدیل می‌شود.

همچنین اپلیکیشن‌ها پلتفرم‌هایی هستند که بیشتر از وب سایت‌ها در دسترس بوده و شما می‌توانید به راحتی گامی موثر در جذب مخاطبان خود بردارید. ناگفته نماند که شما با توسعه اپلیکیشن خود می‌توانید امکان استفاده آفلاین آن را نیز فراهم کنید تا زمانی که کاربر دسترسی به اینترنت ندارد بتواند به راحتی از خدمات شما بهره مند گردد. در یک کلام تبدیل سایت به اپلیکیشن گامی بسیار موثر برای بالا رفتن بازدیدها و تعاملات شما با مخاطبان می‌شود و در نهایت فروش خدمات و محصولات شما را به بهترین شکل ممکن به همراه دارد. 

مزایای تبدیل سایت به اپلیکیشن برای کسب‌وکارهاپ

تکنولوژی، چاقویی دولبه

به هرحال نمی‌توان تاثیر فناوری‌های جدید را در زندگی امروزی دست کم گرفت. باید همگام با آنان پیش رفت و از تمامی امکانات به نحو احسنت استفاده کنیم تا بتوانیم در دنیای دیجیتال حرفی برای گفتن و خدماتی برای ارائه دادن به مشتریان خود داشته باشیم. تبدیل سایت به اپلیکیشن گامی موثر در جهت مدرنیته شدن کسب‌وکار است که بدون شک تاثیرات خود را در محصولات و خدمات شما خواهد گذاشت.

می‌توانید برای دریافت رایگان مشاوره و طراحی انواع اپلیکیشن با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *