ساخت اپلیکیشن موبایل؛ راز بقای کسب‌وکارها

ساخت اپلیکیشن موبایل

فرقی نمی‌کند کسب‌وکار شما کوچک باشد یا بزرگ، اگر هدف‌تان رشد، توسعه و جذب مشتری جدید است باید با موج تکنولوژی همراه شده و هرچه سریع‌تر به جمع بیزنس‌های دارای اپلیکیشن بپیوندید. حتی بسیاری از کارشناسان معتقدند ساخت اپلیکیشن موبایل تنها راه بقا برای مشاغل سنتی در دنیای مدرن امروز است.

این روزها از خرید لباس و مواد غذایی گرفته تا بازی و تحصیل، همگی با استفاده از اپلیکیشن‌ها انجام می‌شوند و همین موضوع مهر تاییدی است بر اهمیت ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارها!

بسیاری از مدیران و صاحبان برندها با آگاهی از میزان اهمیت و ضرورت این مسئله، اقدام به ساخت اپلیکیشن موبایل برای مجموعه‌شان کرده‌ و در مدت کوتاهی شاهد نتایج فوق‌العاده آن نیز بوده‌اند.

باتوجه به ضرورت و اهمیت ساخت اپلیکیشن موبایل در رونق گرفتن بیزنس‌ها ما نیز در این مقاله شما را با ۸ مورد از مزایای اپلیکیشن‌های موبایل آشنا می‌کنیم. بدون شک بعد از خواندن این مقاله شما نیز به‌جمع مشاغل دارای اپلیکیشن خواهید پیوست.

می‌توانید برای آشنایی بیشتر، مقاله‌ی ” بهترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت اپلیکیشن موبایل ” را از اینجا مطالعه کنید.

چرا ساخت اپلیکیشن موبایل برای مشاغل واجب است؟

گوشی‌های موبایل جز جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره اغلب ما هستند و اپلیکیشن‌ها به‌عنوان پل ارتباطی میان ما و کسب‌کارهای مختلف عمل می‌کنند. به‌عنوان یک بیزنس تنها راه شما برای ادامه حیات و حفظ بازار، حضور موثر و فعال در فضای مجازی است.

در این بین ساخت اپلیکیشن موبایل به‌ دلایلی همچون آسان‌تر کردن ارتباط مشتری با برند، افزایش میزان خرید و دسترسی عالی، به تمام مشاغل و کسب‌وکارها توصیه می‌شود. در ادامه این مطلب ما ۸ مورد از دلایل ضرورت ساخت اپلیکیشن موبایل را بررسی می‌کنیم تا شک شما برای ساخت اپلیکیشن موبایل به‌یقین تبدیل شود.

۱ -دسترسی آسان

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از باز کردن سایتی با مرورگر گوشی موبایل، نوشته‌ها و تصاویر آن بهم ریخته باشد در چنین شرایطی معمولا پیدا کردن محصولات مختلف در آن سایت بسیار سخت و اعصاب خوردکن است. یکی از مزایای ساخت اپلیکیشن موبایل این است که دیگر شاهد چنین مشکلاتی نیستیم چراکه اپلیکیشن‌ها دقیقا متناسب با موبایل برنامه‌نویسی می‌شوند.

برخی از مخالفان ساخت اپلیکیشن موبایل برای بیزنس‌ها، می‌گویند داشتن وبسایت کفایت می‌کند. بگذریم که این افراد روزی با داشتن وبسایت نیز مخالف بودند و اعتقاد داشتند صرفا مغازه و حجره بازار، کافی است.

اما همان‌طور که گفته شد در بسیاری از موارد، وبسایت‌ها تجربه استفاده خوبی به کاربران موبایل نمی‌دهند. با ساخت اپلیکیشن موبایل، افراد به‌راحتی و بدون اعصاب خوردی از خدمات و محصولات شما استفاده می‌کنند.

۲ -ماندگاری برند در ذهن کاربران

در حالت عادی احتمال اینکه کاربران وارد سایت کاری یا فروشگاهی شما شوند بسیار کم است، اما با ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارتان، هربار که کاربر در تلفن همراهش چرخی می‌زند آیکن برنامه شما را دیده و حتی اگر وارد آن هم نشود، نام برند شما روز به‌روز در ذهن او پررنگ‌تر می‌شود.

 یکی از مزایای مهم ساخت اپلیکیشن موبایل این است که نام برند شما همواره در گوشه‌ای از ذهن افراد هک می‌شود تا در لحظه نیاز اولین انتخاب آن‌ها باشد. طراحی انواع اپلیکیشن، باعث موفقیت بیشتر کسب‌وکارها می‌شود؛ برای اطلاعات بیشتر از اینجا اقدام کنید.

۳ -امکان ارسال نوتیفیکیشن

تبلیغات و بازاریابی یکی از ارکان بسیار ضروری برای پیشرفت و بزرگ شدن نام یک برند هستند. احتمالا شما نیز بخشی از درآمد ماهانه یا سالانه کسب‌وکارتان را صرف تبلیغات می‌کنید. خبر خوب این است که بعد از ساخت اپلیکیشن موبایل بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات شما فراهم می‌شود.

برای مثال تصور کنید شب یلدا نزدیک است و شما قصد دارید با اعمال کد تخفیف روی برخی محصولات فروش‌تان را افزایش دهید. یکی از راه‌های بسیار موثر، ارسال اعلان یا نوتیفیکشن روی موبایل کاربرانی است که اپلیکیشن شما را نصب کرده‌اند.

با ساخت اپلیکیشن موبایل همچنین می‌توانید کاربرانی که مدت‌ها است وارد اپلیکیشن نشده‌اند را ترغیب کنید تا سری به محصولات جدیدتان بزنند.

۴ -افزایش فروش

امروزه همه ما ترجیح می‌دهیم به‌جای سوزاندن مقادیر زیادی بنزین و تلف کردن چند ساعت از وقت‌مان در ترافیک، در منزل‌مان نشسته و در عرض چند دقیقه خریدمان را اینترنتی انجام بدهیم. داشتن اپلیکیشن موبایل باعث می‌شود که خدمات و محصولات شما بیشتر در دسترس افراد بوده و میزان فروش‌تان نیز افزایش پیدا کند.

۵ -نداشتن محدودیت زمانی و مکانی

قدیم‌ترها مشتریان ملزم بودند در ساعات کاری یک شرکت یا فروشگاه به آن‌ها مراجعه کنند.  اما کم کم با رونق گرفتن وبسایت‌ها و اخیرا هم پیج‌های اینستاگرامی، افراد دیگر برای خریدهایشان شال و کلاه سر نمی‌کنند. از آنجا که پیج‌ها و کانال‌های فروش نیز دارای محدودیت زمانی و تاخیر در پاسخگویی هستند بهترین روش استفاده از اپلیکیشن هر بیزنس است.

 با ساخت اپلیکیشن موبایل، فروشگاه شما ۲۴ ساعته باز است و امکان ثبت سفارش دارد. به این ترتیب شما هیچ مشتری را به‌علت بسته بودن فروشگاه یا خواب بودن ادمین از دست نمی‌دهید.

۶ -امکان ارتقا محصولات و خدمات

با ساخت اپلیکیشن موبایل در بسیاری از هزینه‌های تبلیغاتی صرفه‌جویی شده و از طرفی فروش نیز افزایش می‌یابد درنتیجه کسب‌وکارها به‌راحتی می‌توانند کیفیت محصولات و خدمات خود را ارتقا داده و حتی محصولات جدید به سبد خرید مشتریان اضافه کنند.

از سوی دیگر اپلیکیشن موبایل ضمن ایجاد ارتباط نزدیک‌تر بین برندها و مخاطبان‌شان موجب می‌شود تا مدیران از علایق مشتریان آگاه شده و با تحلیل رفتار مخاطب، عملکرد بهتری داشته باشند.

۷ -بستر مناسب برای تبلیغات و بازاریابی

شاید در ابتدا لازم باشد برای ساخت اپلیکیشن موبایل هزینه‌ای کنار گذاشته شود اما در طولانی مدت بسیاری از هزینه‌های تبلیغاتی شما کاهش می‌یابد زیرا همان‌طور که گفتیم با ساخت اپلیکیشن موبایل امکانات بی‌نظیری برای تبلیغات در اختیار شما قرار می‌گیرد.

زمانی که برای کسب‌وکارتان اپلیکیشن موبایل تهیه می‌کنید، این امکان را دارید که بااستفاده از گجت‌ها، نوتیفیکشن‌ها و سایر امکانات آن، کاربران را به دیدن محصولات جدید و خرید آن‌ها ترغیب کنید.

۸ -کسب اعتبار و وجهه کاری

با ساخت اپلیکیشن موبایل و ارائه آن در مارکت‌ها، کسب‌وکار شما حرفه‌ای‌تر و معتبرتر جلوه می‌کند. از سوی دیگر وفاداری مخاطبان نسبت به برند شما افزایش یافته و شاهد رشد روزافزون مشتریان خود خواهید بود. یکی از مزایای مهم ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارها نیز کسب اعتبار و پیوستن به‌جمع برندهای دارای اپلیکیشن است.

از اجرای ایده خلاقانه تا ساخت اپلیکیشن موبایل منحصر به فرد

یکی از ویژگی‌های مشترک مدیران موفق به‌روز بودن آن‌ها است. اگر شما نیز به‌عنوان یک مدیر می‌خواهید خود و مجموعه‌تان را به موفقیت برسانید، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید انجام دهید ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارتان است.

 باورش کمی سخت است اما هنوز هم افراد بسیاری ساخت اپلیکیشن موبایل را کاری عبث و بیهوده می‌دانند و شما می‌توانید با ساخت اپلیکیشن موبایل برای برندتان گوی رقابت را از آن‌ها ربوده و حسابی ترقی کنید. برای دریافت مشاوره‌ی ساخت و طراحی انواع اپلیکیشن موبایل، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

اولین قدم برای ساخت اپلیکیشن موبایل این است که مشخص کنید ازنظر فنی چه نوع اپلیکیشنی جوابگوی نیازهای شما و مشتریان‌تان است. امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله شما را با اهمیت و مزایای ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب‌وکارها آشنا کنیم. همراهان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بوده است حتما آن را با دوستان‌تان نیز به‌اشتراک بگذارید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *