درباره‌ی اپلیکیشن رستورانی چه می دانید؟

درباره‌ی اپلیکیشن رستورانی چه می دانید؟

درباره‌ی اپلیکیشن رستورانی چه می دانید؟

درباره‌ی اپلیکیشن رستورانی چه می دانید؟

امروزه کمتر کسب و کاری را می‌توان یافت که وارد حوزه‌ی اپلیکیشن موبایل نشده باشد. حتی بسیاری از کسب  کارها از دل همین اپلیکیشن ها شکل گرفته‌اند، مانند همین اسنپ، چیتکس و موارد دیگر. در کنار این‌ها رستوران‌ها هم وارد این زمینه شده‌اند. اما اپلیکیشن موبایل رستورانی چیست؟ چه کارهایی می‌کند و اینکه آیا امکان دارد بتوان با ساخت یک مدل از آن درآمدی هم داشت؟ در ادامه به همه‌ی این سؤالات درباره اپلیکیشن رستورانی پاسخ خواهیم داد.

اپلیکیشن رستورانی چیست؟

نرم افزار موبایل رستورانی هم نوعی نرم افزار است که کارهایی مانند رزرو رستوران و یا سفارش غذا را بصورت آنلاین انجام می‌دهد. دو نوع نرم افزار موبایل رستورانی وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارند.

 

اپلیکیشن رستورانی مختص رستوران مشخص

رستوران‌ها می‌توانند هرکدامشان یک اپلیکیشن مختص خود را داشته باشند. این نوع از اپلیکیشن ها می‌تواند کارهای زیر را انجام دهد:

 

 

 • ارائه خدمات رزرو میز
 • آشنایی بیشتر با رستوران
 • سفارش غذا قبل از رفتن به رستوران
 • آگاهی از منوی روزانه رستوران
 • آگاهی از ساعات کاری رستوران
 • مکان یابی دقیق رستوران
 • تخفیف در سفارش برای مشتریان دائمی
 • پیشنهاد و انتقاد در عملکرد و غذاهای مختلف رستوران
 •  سفارش غذای بیرون بر
 • و…

صحبت کردن از امکانات یک اپلیکیشن را نمی‌توان به اتمام رساند و شاید بتوان امکانات بسیار بیشتری را بجز موارد بالا در ساخت اپلیکیشن رستورانی اعمال کرد. رستوران‌ها می‌توانند با ساخت اپلیکیشن مختص خود امکانات بیشتر و بهتری را به مشتریان خود ارائه کنند.

اپلیکیشن رستورانی مجموعه‌ای از رستوران‌های مختلف

این مدل از نرم افزار کاربرد بیشتری دارد. این نرم افزارها مجموعه‌ای از رستوران‌های مختلف یک شهر را دارند و کاربر می‌تواند پس از ثبت آدرس و شماره تماس خود، رستوران‌های مختلفی را درون نرم افزار مشاهده کرده و با بررسی منو غذاهای آن‌ها سفارشش را ثبت کند. این مدل از اپلیکیشن رستورانی حتماً باید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشند و کاربر بتواند هزینه‌ی سفارش را همان لحظه پرداخت کند. این اپلیکیشن حالت واسطه را دارد و خوبی آن هم این است که تعداد زیادی از رستوران را به صورت یکجا گردآوری کرده است.

این اپلیکیشن ها بصورت کلی امکانات زیر را دارند:

 • خدمات سفارش غذا بصورت آنلاین
 • مشاهده منو غذا در رستوران‌های مختلف
 • امتیاز دهی به غذا و رستوران
 • استفاده از تخفیفات مختلف برای غذا
 • مشاهده‌ی رستوران‌ها در محدوده نزدیک کاربر
 • و…

لزومی نیست که این اپلیکیشن ها تنها رستوران‌های سنتی را شامل شوند و می‌توانند فست فود ها را نیز شامل شوند و حتی در مورد قبلی فست فودها هم می‌توانند اپلیکیشن اختصاصی خود را داشته باشند. ارائه‌ی خدمات بیشتر یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای موفقیت در رقابت با کسب و کارهاست.

کسب درآمد با ساخت اپلیکیشن رستورانی

حتی بازی‌های موبایلی هم از طریق تبلیغات درآمد دارند، این یعنی می‌توان از ساخت هر نرم افزاری کسب درآمد داشت. نرم افزارهای موبایل رستورانی یکی از پردرآمدترین انواع نرم افزارهاست.

 

کسب درآمد با ساخت اپلیکیشن رستورانی اختصاصی به این گونه است که میزان سفارشات رستوران بیشتر می‌شود و مشتری‌ها به دفعات بیشتری به رستوران مراجعه می‌کنند. نقطه ضعفی که این نرم افزارها دارند این است که جذب مشتری‌هایی که تاکنون به رستوران مراجعه نکرده‌اند سخت است. اما باز هم با تبلیغات مناسب می‌توان این مشکل را حل کرد.

کسب درآمد با ساخت اپلیکیشن رستورانی جامع خیلی راحت است. این اپلیکیشن ها نقش واسطه را دارند و به دلیل اینکه رستوران‌های زیادی را به صورت یکجا معرفی و ارائه می‌کنند مقبولیت بیشتری دارند. تعداد کسانی که از این نرم افزارها استفاده می‌کنند بسیار زیاد است.

رمز موفقیت در این نرم افزارها پشتیبانی آنلاین و قوی است. این نرم افزارها باید رابط کاربری مناسبی داشته و کارکردن با آن‌ها آسان باشد. باید تمامی رستوران‌ها و فست فود ها را هم در آن لیست کرده و تاجایی که می‌توان حق انتخاب بیشتری به کاربران داد.

اپلیکیشن رستورانی جامع باید امکان پیدا کردن رستوران‌های نزدیک به کاربر را نیز داشته باشد تا اگر کاربر عجله داشته باشد بتواند سفارش خود را زودتر دریافت کند.

 

کدام پلتفرم برای این اپلیکیشن ها بهتر است؟

دو پلتفرم اصلی که اندروید و IOS هستند کاربرهای خاص خود را دارند. برای طراحی هر اپلیکیشنی بهتر است که آن را برای کارکردن در هر دو پلتفرم طراحی کرد تا تعداد کاربران بیشتری بتوان جذب کرد.

بدلیل اینکه ساخت اپلیکیشن رستورانی برای کسب درآمد است و کارکرد درست آن حیاتی است طراحی و ساخت آن باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. اگر سوالی درباره‌ی این اپلیکیشن‌ها دارید می‌توانید در بخش نظرات بیان کنید و یا با ما تماس بگیرید.

 

مقالات جدید:

 

 

 

 

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *