مواردی که باید در ساخت اپلیکیشن سوپر مارکت به آن توجه کرد

طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت، اصطلاحی است که ممکن است بارها به گوش شما خورده باشد و به عنوان یک فروشنده و یا خریدار علاقه‌مند به داشتن اطلاعات جامع در مورد آن باشید. در این مقاله به بررسی جامع طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالهٔ “افزایش درآمدزایی با ساخت اپ فروشگاهی را مطالعه کنید.

خرید مجازی در قرن ۲۱

در عصر امروز که استفاده از فضای مجازی همه‌گیر شده و مردم علاقه زیادی به خرید آنلاین دارند، یکی از روش‌هایی که می‌تواند کسب‌وکار شما را رونق بخشد و در هر شرایطی برای شما سوددهی داشته باشد، بهره‌گیری از فضای مجازی شامل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف است. استفاده از فضای مجازی برای افرادی که دارای کسب‌وکار بوده باعث رونق و سود بیشتر می‌شود، همچنین باعث می‌شود حجمی از ترافیک فروشگاه حضوری خود را به اپلیکیشن فروش منتقل کنند. همچنین افرادی که قرار است فعالیت خود را تنها در فضای مجازی انجام دهند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف به سود دهی زیادی دست پیدا کنند.

با مجازی کردن کسب‌وکار خود دیگر لازم نیست خود را به زمان و مکان خاصی محدود کنید. مشتریان شما می‌توانند حتی در ساعات و روزهای معمول تعطیل خرید خود را انجام دهند.

داشتن فروشگاه مجازی مناسب و استاندارد این امکان را می‌دهد که از سراسر کشور و حتی از سراسر دنیا مشتری داشته باشید. در نتیجه لازم نیست مثل فروشگاه‌های حضوری محدود به فروش در یک مکان خاص باشید. به‌صورت مختصر و مفید می‌توان گفت کسب‌وکاری که در زمینه فروش مجازی فعالیتی انجام ندهد شانسی برای دیده‌شدن در بین رقبای خود نخواهد داشت.

خرید آنلاین با طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

اپلیکیشن سوپرمارکت چیست؟

اپلیکیشن سوپر مارکت یک اپلیکیشن ویژه خریدهای اینترنتی از نوع سوپرمارکتی است. در دنیای پیشرفته امروز، افراد زیادی هستند که برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های رفت و آمد و دیگر دلایل ترجیح می‌دهند، خریدهای خود را از طریق یک اپلیکیشن انجام دهند. در واقع مشتریان با نصب یک اپلیکیشن سوپر مارکت می‌توانند تمامی محصولات آن‌ را دیده و به‌صورت غیر حضوری اقدام به خرید کنند. می‌توان گفت یک کسب‌وکار اینترنتی نیاز به داشتن یک اپلیکیشن موبایلی در کنار وب‌سایت و پیج اینستا خواهد داشت.

فواید استفاده و طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت چیست؟

استفاده از اپلیکیشن سوپرمارکت برای خریداران و فروشندگان دارای مزایای مختلفی است که در ادامه به آن‌ها اشاره مختصری خواهیم داشت؛

مزایای استفاده از اپلیکیشن سوپرمارکت برای مشتریان

 • امکان خرید در هر ساعت از شبانه روز
 • عدم نیاز به خروج از منزل
 • امکان دریافت و مطالعه توضیحات در مورد محصول
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده تخیف‌هایی که ممکن است در اپلیکیشن سوپر مارکت وجود داشته باشد و حذف شدن هزینه‌های رفت و آمد
 • امکان مقایسه محصولات مختلف
 • امکان خواندن نظرات کاربران برای تصمیم‌گیری مناسب‌تر

مزایای استفاده از اپلیکیشن سوپرمارکت برای فروشندگان

طراحی اپلیکشن‌های سوپرمارکتی مزایای خاص خود را دارد؛ از جمله:

 • امکان فروش محصولات در همه ساعات حتی ایام تعطیل
 • جذب مشتری از فضای مجازی
 • فروش بدون حد و مرز جغرافیایی
 • سوددهی و فروش بیشتر
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف استخدام فروشنده، صندوق‌دار و فروشگاه حضوری

مراحل طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

برای ساخت یک اپلیکیشن سوپر مارکت لازم است موارد زیر انجام شود؛

·         مخاطب شناسی

اولین گام در طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت، شناخت مخاطبان، علایق و نیازهای آن‌هاست. در واقع تحلیل نیازهای مخاطبان باعث مخاطب‌پسند شدن و ارتقای اپلیکیشن خواهد شد.

·         ایجاد طرحی آسان برای استفاده کاربر

هدف اصلی ما از ساخت و طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت، استفاده مشتریان است پس باید سعی کنیم کار کردن با اپلیکیشن  را برای مخاطبان آسان کنیم. در واقع سهولت استفاده از اپلیکیشن باید در حدی باشد که هر مشتری با هر سطح دانش بتواند به راحتی از آن استفاده کرده و خرید خود را انجام دهد.

·         ایجاد گرافیک جذاب و جدید

اگر می‌خواهید در رقابت با دیگر رقبای خود در زمینهٔ طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت، پیروز میدان باشید حتماً به گرافیک اپلیکیشن خود توجه کرده و انجام آن را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

گرافیک در طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

·         برنامه نویسی

یک برنامه نویسی استاندارد که با یک تیم کاربلد و حرفه‌ای انجام شود اپلیکیشن شما را تا حد بسیار زیادی ارتقا خواهد داد. در برنامه نویسی این سبک از اپلیکیشن از برنامه‌های نیتیو و هیبرید استفاده می‌شود که برای نوشتن اپلیکیشن‌های موبایلی مناسب است.

·         اجرای ک اند و ای پی آی نرم افزار

انجام این کار باعث می‌شود با افزایش تعداد کاربران نرم‌افزار بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

·         ارائه خدمات پشتیبانی

پس از ساخت یک اپلیکیشن سوپرمارکت لازم است تیم طراحی و تولید محتوا اپلیکیشن را به منظور ایجاد تغییرات مختلفی که در طول زمان نیاز می‌شود پشتیبانی کنند. علاوه بر این تیم تولید محتوا به‌صورت متناوب صفحات خرید را سازماندهی کرده و محصولات را بارگذاری می‌کند.

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

 • هدف  از طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت جلب رضایت و خرید بیشتر مشتریان است. بنابراین مهم‌ترین مسئله این است که روش استفاده آن تا حدی آسان باشد که مشتریان ترغیب به انجام خرید با آن شوند.
 • این امکان وجود دارد که مشتریان شما نسبت خرید اینترنتی اطمینان لازم را نداشته باشند، پس برای جلب اعتماد آن‌ها امکاناتی مثل خرید درب منزل و یا امکان تعویض و پس‌دادن را در هنگام طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت همواره در خاطر داشته باشید.
 • در طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت سعی کنید فضای اپلیکیشن را باتوجه‌به بررسی سلایق مشتریان شیک و امروزی طراحی کنید در این راستا می‌توانید از آنالیز اپلیکیشن‌های پرطرف‌دار  و با سابقه استفاده کنید. این تحلیل به معنی کپی‌برداری نیست و در نهایت شما باید طراحی خلاقانه و خاص خودتان را داشته باشید.
 • سعی کنید با دسته‌بندی کردن محصولات بر اساس نوعشان، نظم مناسبی را برای اپلیکیشن طراحی شده ایجاد کنید تا مشتریان از سردرگمی رها شده و علاقه بیشتری به خرید از شما داشته باشند.
 • یک طراح و برنامه نویس حرفه‌ای اپلیکیشن موبایل زمانی به موفقیت واقعی دست‌یافته است که کیفیت عالی و قیمت مناسب را روش کار خود قرار دهد. اپ ساز در کنار شماست تا با طراحی منحصربه‌فرد اپلیکیشن‌های مختلف گامی اساسی در جهت توسعه کسب‌وکار خود در فضای مجازی بردارید.
برنامه نوییسی طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

سفارش طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت

اگر تصمیم به سفارش طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت برای کسب‌وکار خود دارید، حتماً عقد قرارداد از گروه تولید کننده بخواهید نمونه کارهای قبلی خود در این زمینه را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. برای آشنایی با اهمیت این موضوع، مقاله‌ی “چرا قبل از سفارش ساخت اپلیکیشن کاربردی ، باید نمونه طراحی اپلیکیشن شرکت‌ها را ببینیم؟” را مطالعه کنید.

همچنین می‌توانید نمونه اپلیکیشن‌های طراحی شده توسط اپساز را مشاهده کنید.

سخن پایانی

در این نوشته تعریف و کلیاتی در رابطه با طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت خدمت شما مخاطبین عزیز ارائه شد.

همچنین به بررسی نکات مهمی که در طراحی اپلیکیشن سوپرمارکت حائز اهمیت است پرداختیم. امیدواریم مطالب مطرح‌شده برای شما مفید بوده و موفق به راه‌اندازی اپلیکیشن‌های درجه یک و پرمخاطب باشید.

مقاله‌ی پیشنهادی برای مطالعه بیشتر:

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *