اهمیت آشنایی با نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای برای طراحان اپلیکیشن

در دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، استفاده از وب‌سایت‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. همان‌طور که می‌دانید صاحبان وب‌سایت‌های مختلف علاوه بر طراحی سایت، در حوزه‌های طراحی وب و اینستاگرام نیز فعالیت می‌کنند تا بتوانند نیاز قشر بیشتری از مردم را پاسخگو باشند. این افراد باید با انواع مختلف و متنوع نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای شرکت‌ها آشنایی داشته و برای بستن قرارداد با آن‌ها اقدام کنند. اپ ساز، یکی از این شرکت‌ها است که سابقه درخشانی در عرصه طراحی اپلیکیشن دارد. در ادامه به این موضوع که چرا باید باسابقه کار تیم‌های طراحی در زمینه ساخت اپلیکیشن و وب‌سایت آشنا شویم؟ بیشتر می‌پردازیم!

می‌توانید برای آشنایی و اطلاعات بیشتر، مقاله‌ی ” معرفی ۱۰ نمونه طراحی اپلیکیشن موفق جهان ” را مطالعه کنید.

اپلیکیشن چیست؟ و چرا در ارائه انواع مختلف نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای نقش اساسی دارد؟!

اپلیکیشن‌ها با نام‌های زیادی شناخته می‌شوند. بعضی‌ها به آن‌ها نرم افزار و برخی دیگر اپ می‌گویند. همه این موارد یک چیز را عنوان می‌کنند و آن، برنامه‌هایی است که در گوشی، تبلت یا کامپیوتر از آن‌ها استفاده می‌کنیم. صاحبان این اپ‌ها، اشخاص یا شرکت‌ها هستند و طراحی آن‌ها نیز به عهده شرکت‌ها است. اپ‌ها در زمینه‌های متعددی طراحی می‌شوند و جزو نمونه ساخت اپلیکیشن‌ حرفه‌ای برای شرکت‌ها به شمار می‌روند. همه ما امروزه با اپ‌ها ارتباط داریم و می‌دانیم که اپ‌ها در زمینه‌های بسیاری از جمله آموزشی، خدماتی، بانکی و بازی طراحی می‌شوند. در واقع افراد، با بررسی نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای شرکت‌ها، به آن‌ها اعتماد کرده و طراحی اپلیکیشن مورد نیاز خود را به آن‌ها می‌سپارند.

همچنین می‌توانید مقاله‌ی “ بررسی مزایا و معایب ساخت اپلیکیشن اختصاصی هر کسب‌وکار ” نوشته شده در بلاگ وستا را بخوانید.

چرا باید با نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای طراحان و شرکت‌ها، قبل از بستن قرارداد همکاری کاملا آشنا باشیم؟

هر شخصی برای پیشرفت در تجارت آنلاین، ناچار است در همه حوزه‌های فضای مجازی فعالیت داشته‌باشد. سایت، اینستاگرام و اپلیکیشن نمونه‌هایی از این حوزه‌ها هستند. بحث ما در این درمقاله، پاسخ به این سوال است که هدف اصلی از آشنایی با نمونه‌های ساخته شده در شرکت‌های طراحی اپلیکیشن چیست. بررسی نمونه ساخت اپلیکیشن‌ ‌حرفه‌ای، مزایای زیادی برای کسی که برای طراحی اپلیکیشن اقدام کرده‌است، دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره کرده‌ایم.

میزان اعتبار شرکت و نقش آن در ارائه نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

تیم و یا شرکتی که طراحی اپلیکیشن مورد نظر خود را به آن می‌سپارید، باید دارای اعتبار و سابقه کار کافی باشند. با بررسی بسیاری از نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای این شرکت‌ها می‌توان، به میزان مهارت و اعتبار آن‌ها پی برد. در صورتی که شرکت مورد نظر طراحی اپلیکیشن‌های متعدد و مطرح زیادی را انجام داده باشد، می‌توان فهمید که نیروهایی که در این شرکت کار می‌کنند، از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند. همچنین در صورتی که با بررسی نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای این تیم‌های حرفه‌ای، به مواردی برخوردید که نشان می‌داد طراحان شرکت از تجربه کافی برخوردار نیستند، می‌توانید از بستن قرارداد با این شرکت خودداری کنید. در زیر به این موارد اشاره شده.

می‌توانید نمونه اپلیکیشن‌های طراحی شده توسط اپساز در گوگل پلی را مشاهده کنید.  

مهارت کافی در ارائه نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای چه تاثیری دارد؟

نمونه ساخت اپلیکیشن‌ حرفه‌ای اطلاعات دقیق و بی نقصی از شرکت سازنده آن‌ ارائه می‌دهند. انجام این کار، نشان می‌دهد طراحانی که در شرکت سازنده اپلیکیشن کار می‌کنند، در چه سطح و لولی هستند؟ همچنین آیا قادر هستند یک اپلیکیشن بی نقص طراحی کنند یا خیر؟

در انواع نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای که بررسی می‌کنید، به برخی نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. بررسی این ویژگی‌ها در نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای شرکت‌ها، می‌توانند به شما در انتخاب تیم طراحی مناسب برای عقد قرارداد کمک کنند.

سرعت لودینگ در اپلیکیشن­های حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد!

معمولا بارگیری تمام اطلاعات در هنگام ورود به اپلیکیشن می‌تواند باعث کاهش سرعت اپلیکیشن شود. سرعت پایین اپلیکیشن می‌تواند برای صاحب آن گران تمام شود به‌طوری که شخص مورد نظر، آن اپلیکیشن را از گوشی خود حذف کند. طراحان اپلیکیشن‌های مختلف می‌توانند برای جلوگیری از این کاهش سرعت، از روش‌های مختلف استفاده کنند. کاری که ممکن است هر طراحی انجام دهد، این است که برای اپلیکیشن مورد نظر از سرور قدرتمندی استفاده کند. این کار باعث می‌شود اپلیکیشن ساخته شده در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری اجرا شود. توصیه ما به شما در هنگام بررسی نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای این است که بررسی این موضوع مهم را فراموش نکنید. چرا که تأثیر فراوانی در میزان بارگیری‌های اپلیکیشن شما خواهد داشت.

انتخاب سایز فونت و تاثیر آن در انواع مختلف نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

بهتر است در زمان بررسی مشخصات انواع مختلف نمونه ساخت اپلیکیشن‌ حرفه‌ای، به نوع فونت و سایز آن توجه بیشتری داشته باشید. فونت استاندارد در اپ‌ها، فونتی است که به سادگی قابل خواندن باشد و باعث خستگی چشم نشود. انتخاب فونت مورد قبول برای استفاده، موضوعی است که با تجربه به دست آید و با بررسی نمونه اپلیکیشن ساخته شده توسط طراح، می‌توانید به میزان تجربه و اطلاعاتی که در این زمینه دارد پی ببرید.

احساس راحتی کاربر با سنجش نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

فضای استاندارد، فضایی است که کاربر در آن احساس راحتی کند و از کار کردن با آن احساس خستگی نکند. این موضوع می‌تواند به فرم صفحه اپلیکیشن و یا اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام در اپلیکیشن از کاربر می‌خواهد، مرتبط باشد. اصل اساسی که هر اپلیکیشنی باید از آن بهره‌مند باشد، همین موضوع است. همچنین شما می‌توانید در هنگامی که به بررسی نحوه ساخت اپلیکیشن مشغول هستید، این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید.

استفاده از تصاویر ایده‌آل و معجزه آن در انواع اپلیکیشن‌های مختلف

موضوعی که اساسا هر طراح اپلیکیشنی باید آن را بداند و از آن بهره ببرد، استفاده از تصاویر مناسب، با کیفیت و جذاب در صفحه اصلی اپ است. به طور معمول، بیشتر افراد علاقه‌ای به خواندن متن جهت آشنایی با اپلیکیشن را ندارند. طراحان اپلیکیشنی که مشغول به کار هستند، باید این موضوع را بدانند و از آن بیشترین استفاده را ببرند. آن‌ها می‌توانند از تصویر به جای متن استفاده کنند. عکس‌هایی که در اپ استفاده می‌شوند، نباید زیاد پیچیده و مبهم باشند تا کاربر را ترغیب به توجه به تصویر کنند. شما می‌توانید در هنگام بررسی نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای توسط شرکت‌ها، به این موضوع توجه کرده و به میزان تعهد شرکت نسبت به کارش پی ببرید.

ایده گرفتن از تکنسین‌‌های خلاق و تاثیر آن در نمونه طراحی ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

شما در صورت مشاهده نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای توسط شرکت‌ها و بستن قرارداد، می‌توانید از تجربیات آن‌ها استفاده کرده و در اپلیکیشن خود، آن‌ ها را لحاظ کنید. این مشاوره و ایده گرفتن­ها، می‌تواند در هر زمینه‌ای از سایت صورت گیرد. از ویژگی‌های ظاهری گرفته تا امکاناتی که با توجه به زمینه فعالیت شما، باید در اپلیکیشن گنجانده شوند. تمام این موارد در صورتی است که از مهارت طراح اپلیکیشن اطمینان حاصل کرده و به او اعتماد داشته باشید. در صورتی که دقت لازم را در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن نداشته باشید، بهتر است از شخص متخصص دیگری مشورت گرفته و طراحی اپ را به گروهی که با آن قرارداد دارید، بسپارید.

زمینه فعالیت تیم طراحی و تاثیر آن در انواع نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

معمولا اپلیکیشن‌هایی که شرکت‌های کوچک و محدود طراحی می‌کنند، در زمینه‌های خاصی است. به عنوان مثال یک تیم می‌تواند اپلیکیشن‌های مالی و فروشگاهی طراحی کند. دیگری نیز فقط به طراحی اپلیکیشن‌های گیم و تجاری می‌پردازد. همچنین تیم طراحی بزرگ و معروفی نیز وجود دارند که به دلیل بزرگی و بهره‌مندی از نیروی کار فراوان، قابلیت طراحی اپلیکیشن در تمام زمینه‌ها را دارند.

شما می‌توانید نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای توسط شرکت‌های بزرگ و کوچک را بررسی و با توجه به حوزه کار آن‌ها، قراردادی را ببندید. بهتر است به این موضوع توجه کنید که همکاری با یک شرکت بزرگ به دلیل وسعت آن، بدون بررسی انواع متنوع نمونه ساخت اپلیکیشن‌ حرفه‌ای اشتباه است. چرا که شرکت‌های بزرگ نیز می‌توانند اپلیکیشن‌‌های ضعیفی را طراحی کنند. همواره این اصل را در نظر داشته باشید که وسعت یک شرکت، دلیل بر کار حرفه‌ای و تعهد آن به قرارداد نیست و گاهی اوقات، گروه­های کوچک طراحی اپلیکیشن‌های مختلف می‌توانند گزینه بهتری برای عقد قرارداد باشند.

در این مقاله از سایت اپ ساز، با موضوع اپلیکیشن‌ها و شرکت‌های سازنده آن‌ها آشنا شدیم. دانستیم که پیش از عقد قرارداد با شرکت‌ها، باید به برخی موارد توجه ویژه‌ای داشته باشیم. باید حتما نمونه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای شرکت‌ها را بررسی کنیم. مواردی که در بالا ذکر شد را در مورد این اپ‌ها، مورد بررسی قرار دهیم و به میزان مهارت طراح آن‌ها پی ببریم.

می‌توانید برای دریافت مشاوره‌ی رایگان و

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *