مزایای ثبت سفارش آنلاین برای رستوران‌ها و بیرون‌برها

طراحی اپلیکیشن رستورانی شاید در نگاه اول چندان مهم بنظر نرسد اما واقعیت ماجرا این است که طراحی یک اپلیکیشن برای حوزه کسب‌وکار شما می‌تواند خیلی زودتر شما را در مسیر اصلی کاری قرار دهد. در اصل برای مشاغلی مانند رستوران‌ها، کترینگ و فست‌فودها یکی از عوامل مهم رونق کار این است که مشتریان وفاداری داشته باشند. مشتریان وفادار بعد از اینکه به شما اعتماد کردند موجب آشنایی افراد بیشتری با شما خواهند شد و با خود مشتریان وفادار بیشتری را همراه خواهند کرد. ثبت یک نرم‌افزار موبایلی به شما کمک می‌کند تا همیشه و همه جا در دسترس مشتریان خود باشید و این یک مزیت عالی محسوب می‌شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستورانی

خب طبیعی است که هرکسی که صاحب یک کسب‌و‌کار است بفکر توسعه شغل خود باشد. خصوصا اگر در حوزه غذا فعالیت می‌کنید خیلی مهم است که بتوانید در اسرع وقت نیازهای مشتری را برآورده ساخته و همیشه در دسترس باشید. در اینجا ما شما را با مزیت‌های ساخت و طراحی اپلیکیشن رستورانی آشنا خواهیم کرد.

 • امکان پرداخت آنلاین

شما با طراحی اپلیکیشن رستورانی می‌توانید بجای پرداخت دستی به راحتی در هر مکان و موقعیتی هزینه‌ها را مدیریت کنید. شاید در نگاه اول چندان مهم بنظر نرسد اما واقعیت این است که پرداخت آنلاین مزیتی بزرگ محسوب می‌شود که در آن شما همگام با دنیای تکنولوژی پیش رفته و خود را بروز رسانی می‌کنید.

 • مشخص کردن زمان دریافت غذا

یکی از امکانات بسیار مفید طراحی اپلیکیشن رستورانی این است که مشتری می‌تواند به راحتی زمان دریافت غذا و کالای خود را مشخص کند و شما به راحتی در زمان مشخص شده سفارشات را برای آنان ارسال خواهید کرد. 

 • راه‌اندازی امکان یادآوری یا ارسال نوتیفیکیشن

شما با طراحی اپلیکیشن رستورانی این امکان را خواهید داشت تا بتوانید به صورت رایگان به مشتریان خود به راحتی اطلاع‌رسانی کنید. بدین معنی که با ارسال پیام‌های یادآوری مانند مسابقات، تخفیف‌های ویژه، منوی جدید، غذای روز، حتی ارسال تبریک مناسبت‌ها، خود را بطور مداوم و همیشگی در تیررس مخاطب خود قرار می‌دهید.

 • امکان ایجاد کد تخفیف برای مشتریان خاص

یکی از امکانات جالب در طراحی اپلیکیشن رستورانی اختصاص دادن کد تخفیف به مشتریان کسب‌و‌کار شماست. شما می‌توانید به دلایل مختلف مانند تولد مشتری، تخفیفات وفاداری، فروش یک محصول خاص، مناسب‌های تقویم و یا ارائه یک غذای جدید، برای مشتریان خود تخفیفات خاص و یا ویژ‌ه‌ای را در نظر گرفته و به آنان ارائه دهید.

 • رزرو خدمات

یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب طراحی اپلیکیشن رستورانی این است که مشتری شما می‌تواند به راحتی برای روز و ساعت مورد نظر خود میز و یا حتی غذای مورد علاقه خود را به هر تعداد که مدنظر داشته باشد، رزرو کند. این امر هم به شما کمک می‌کند که حجم کاری روزانه خود را تخمین زده و امکانات را بهتر و مناسب‌تر ارائه دهید و در کنار آن مشتری با یک کسب‌و‌کار منظم و با برنامه روبرو می‌شود که به راحتی می‌تواند روی آن برای رسیدن به خواسته‌هایش حساب کند.

 • امکان ثبت سفارش سریع

وقتی صحبت از طراحی اپلیکیشن رستورانی به میان می‌آید، منظور ما این است که مشتری براحتی می‌تواند منوی رستوران شام را آنلاین ببیند و غذای مورد نظر خود را براحتی ثبت سفارش کند. این امر هم در زمان و هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی زیادی خواهد داشت و مشتری با ورود به رستوران بدون فوت وقت برای منتظر ماندن تا زمان آماده شدن سفارش خود، غذای خود را دریافت خواهد کرد.

 • در نظر گرفتن اسلایدر

در طراحی اپلیکیشن رستورانی شما این امکان را خواهید داشت که با طراحی اسلاید و معرفی بخش‌های مختلف و خدمات رستوران خود، آگاهی کافی را به مشتری خود منتقل کنید. برای مثال اینکه غذای شما از چه موادی تشکیل شده، مدت زمان طبخ آن چقدر است، دسرها و پیش غذاها چه هستند و امکاناتی نظیر این موارد همگی سبب می‌شوند مشتری با شما بهتر و بیشتر ارتباط برقرار کند.

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن رستورانی

امروزه یکی از اصول در طراحی اپلیکیشن‌ها و نه تنها در طراحی اپلیکیشن رستورانی، این است که طراحی شما هرچه ساده‌تر باشد و کار با آن راحت‌تر، بیشتر مورد پسند کاربران قرار خواهد گرفت. فراموش نکنید که نرم‌افزار شما هرچه ساده‌تر طراحی شده باشد، کار با آن جذابتر بوده و بیشتر مورد پسند است. ضمن اینکه طراحی اپلیکیشن رستورانی پیچیده سبب می‌شود که فروش شما به راحتی کاهش پیدا کند. مشتری شما نباید برای ثبت سفارش، مشاهده منو و دیدن امکانات و خدمات شما با مشکل روبرو شود، این امر سبب خواهد شد که مشتری شما سردرگم شده و فروش شما کم بشود. دسترسی آسان و راحت مزیتی انکار ناشدنی برای اپلیکیشن شما خواهد بود.

مواردی که در طراحی اپلیکیشن رستورانی باید در نظر گرفته شوند شامل: برخورداری از طراحی گرافیکی ساده و در عین حال زیبا، دسترسی سریع به منوی غذایی ، نمایش بخش تخفیف‌های ارائه شده، امکان ایجاد درگاه بانکی و پرداخت آنلاین، امکان مسیریابی کردن موقعیت مکانی رستوران، طراحی سیستم ثبت نظرات و امتیازدهی، امکان رزرو میز و ثبت سفارش سریع و ارسال پیام‌های یادآوری یا نوتیفیکیشن، هستند که همگی در فروش شما نقش بسزایی دارند. طراحی اپلیکیشن رستورانی به بهبود فروش شما بسیار کمک خواهدکرد و البته بهتر است در کنار طراحی این اپلیکیشن از تیم بازاریابی قدرتمندی نیز بهره ببرید تا در امر بازاریابی نیز موفق باشید. نکاتی که در مورد بازاریابی برند باید درنظر بگیرید این موارد است:

 • تقویت کردن برند شخصی

با یک طراحی اپلیکیشن رستورانی جذاب که از ترکیب رنگ‌های مناسب در آن استفاده شده و اصول زیبایی شناسی در آن به خوبی رعایت شده می‌توانید به راحتی می‌توانید برند خود را تقویت کنید. این موضوع می‌تواند در لوگو، محتوی برند، رنگ‌های بکار گرفته شده و سایر موارد به خوبی خود را نشان دهد.

 • شخصی سازی تجربیات مشتری

با ثبت سفارش و ثبت‌نام برای مشتری می‌توانید این امکان را فراهم کنید که مشتری با حفظ حریم خصوصی اطلاعات خود را ثبت کرده و شما از غذای مورد علاقه، ساعات ثبت سفارش، حتی موقعیت مکانی و محل زندگی او اطلاع کامل داشته باشید. طراحی اپلیکیشن رستورانی این امکان را به شما می‌دهد که مخاطب خود را بهتر بشناسید و این یک امر بدیهی در جهت تبلیغات و بالا بردن فروش شما خواهد بود.

 • بهبود کیفیت استانداردها و خدمات

با طراحی اپلیکیشن رستورانی براحتی می‌توانید یک ثبت سفارش منظم و دقیق داشته باشید که علاوه بر برقراری ارتباط مناسب با مشتریان شما این امکان را فراهم می‌کند که نظرات و بازخوردهای خوبی از مشتریان خود دریافت کنید.

 • حضور مستمر در شبکه‌های اجتماعی

کسب‌وکار آنلاین یعنی دسترسی به مشتریان بیشتر و مخاطبان جدید که این به نفع شما خواهد بود. با طراحی اپلیکیشن رستورانی حتی می‌توانید محصولات خود را به کسانی که به رستوران شما پا نگذاشته‌اند نیز بفروشید و این البته مستلزم حضور دائمی شما در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

سخن پایانی

زندگی ما با تکنولوژی احاطه شده‌است. ما ناگزیر به بروزرسانی خدمات و زندگی خود هستیم و این یک امر بدیهی است که هرچه در این عرصه بیشتر قدم بگذاریم نیاز بیشتری به تجهیزات مدرن را احساس خواهم کرد. طراحی اپلیکیشن رستورانی نیز یکی از همین پیشرفت‌هایی که است که ما برای همگام بودن با زندگی مدرن باید از آن استفاده کنیم.

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان انواع اپلیکیشن، با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *