دلایل رد شدن اپلیکیشن در مارکت‌ها

رد انتشار مارکت در اپلیکیشن

رد انتشار مارکت در اپلیکیشن

قبل از اینکه شروع به ساخت اپ کنید لازم است از معیارهای مارکت‌ها برای انتشار اپلیکیشن در مارکت‌ ها آگاهی پیدا کنید.قوانین مارکت‌ های مختلف با هم تفاوت دارند و شما قبل از انتشار باید آنها را مطالعه کنید.

مارکت‌هایی مثل اپ استور برای iOS و پلی استور برای اندروید اپلیکیشن‌های با کیفیت بالا را می‌پذیرند و اگر شما در ساخت اپ معیارهای مورد نظر را در نظر نگرفته باشید احتمال اینکه اپ پذیرفته نشود بالا می‌رود.

در این مقاله متداول‌ترین دلایل رد شدن اپ توسط مارکت‌ ها را توضیح می‌دهیم.

۱-رعایت نکردن قانون کپی رایت: اگر شما محتوای تولید شده دیگران را بدون کسب اجازه از آنها در اپ خود قرار دهید انتظار نداشته باشید اپلیکیشنی که ساختید توسط مارکت‌ها برای انتشار پذیرفته شود. همچنین اگر از برند کسب و کارهای دیگر برای کار خود استفاده کنید برای انتشار با مشکل مواجه خواهید شد.

۲-محتوای نامناسب:  محتوایی که متناسب با قوانین نیست یا موضوعات غیراخلاقی دارد پذیرفته نمی‌شوند.این مورد ممکن است در مارکت‌ های مختلف قوانین متفاوتی داشته باشد.قبل از انتشار حتما باید قوانین مارکت مورد نظر را مطالعه کنید.

۳-ظاهر بی‌کیفیت: ظاهر اپلیکیشن باید مناسب باشد و زیبا به نظر برسد.

قبلا در این مقاله درباره این‌که چطور اپلیکیشنی با ظاهر زیبا بسازیم صحبت کرده‌ایم.

rejections-user-interface

۴-استفاده از وب ویو: اگر قصد دارید برای وبسایت خود نسخه اپ داشته باشید حتما در طراحی تفاوت اپلیکیشن با وبسایت را در نظر بگیرید.

بهتر است قسمت‌های مختلف سایت را جدا در اپ برای دسترسی بهتر به کاربران ایجاد کنید تا اینکه فقط یک وب ویو و لینک به وبسایت را در اپ قرار دهید. اپلیکیشن موبایل نباید از نظر ظاهری شبیه وبسایت باشد.

۵-حریم شخصی و دسترسی‌های نامناسب: قبلا در این مقاله در مورد دسترسی‌هایی که ممکن است از نظر امنیتی برای کاربران مشکل ایجاد کنند را توضیح داده‌ایم.

۶-خطاهای اپلیکیشن: قبل از انتشار حتما اپلیکیشن را تست کنید تا مطمعن شوید اپ باگ ندارد و کاربران بدون مشکل می‌توانند با اپلیکیشن کار کنند و اپلیکیشن در حین کار اصطلاحا کرش(crash) نمی‌کند.

همچنین مطمعن شوید لینک‌هایی که در اپلیکیشن قرار داده‌اید به درستی کار می‌کنند.

Mobile-application-crashes

۷

-استفاده از توضیحات و اسکرین‌شات‌های مناسب: برای انتشار در مارکت باید توضیح مناسب در مورد اپ خود بنویسید و از صفحات مختلف برنامه اسکرین شات‌های مناسب تهیه کنید. در صورتی که توضیحات و تصاویر نامرتبط با اپ باشند احتمال رد شدن اپ شما وجود دارد.

اگر اپلیکیشن پذیرفته نشد چه کار کنم؟!

اگر اپ پس از بررسی  مورد تایید نباشد ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که دلایل عدم انتشار در آن کامل توضیح داده شده است.

شما باید دلایل عدم انتشار اپ را با دقت مطالعه کنید و سعی کنید آن مشکلات را برطرف کنید.اگر توانستید مشکل را حل کنید دوباره اقدام به ارسال درخواست کنید و در صورتی که متوجه مشکل نشدید می‌توانید از تجربیات سایر افراد استفاده کنید.

احتمالا افراد زیادی قبلا با همین مشکل مواجه بودند. کافی است دلیل عدم انتشار را جست و جو کنید و پاسخ سایر افراد را پیدا کنید.

به طور مثال در تصویر زیر دلیل عدم تایید اپ در اپ استور به این صورت جست و جو شده است و در Stack Overflow می‌توانید پاسخ مورد نظر را پیدا کنید.

metadata-stackoverflow

انتشار اپلیکیشن توسط اپ ساز در اپ‌استور و پلی‌استور

در صورتی که اپ خود را با سیستم اپ‌ساز ساخته باشید;و یکی از بسته‌ها را تهیه کرده باشید اپلیکیشن شما توسط اپ‌ساز در اپ‌استور و پلی‌استور; گوگل انتشار داده می‌شود.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *