مزایای سفارش ساخت اپلیکیشن با استفاده اپساز

مزایای سفارش ساخت اپلیکیشن با استفاده اپساز

اگر برگردیم و به تاریخ نگاه کنیم متوجه می‌شویم که گوشی‌های موبایل کمتر از ۵۰ سال است که وارد دنیای ما شده‌اند و عمر گوشی‌های هوشمند از این هم کمتر است. واقعا چه شد که این ابزارهای کوچک توانستند نبض تمام کارهای روزمره ما را در دست بگیرند؟

 امروزه تقریبا تمام افراد، از خردسال گرفته تا سالمند، از اسمارت‌فون‌ها استفاده می‌کنند. البته هیچ یک از افراد جامعه، نقش پررنگ و جدی گوشی‌های موبایل را در زندگی امروزی انسان‌ها انکار نمی‌کنند. در این بین اپلیکیشن‌های مختلف که هرکدام برای هدفی خاص طراحی شده‌اند در میان کاربران بسیار محبوب هستند. اپلیکیشن‌ها، مزایای بسیار زیادی نسبت به وب‌سایت‌ها دارند برای مثال رابط کاربری آسان‌تر و در دسترس بودن.

 از آن‌جا که داشتن اپلیکیشن برای توسعه و پیشرفت استارت‌آپ‌ها و کسب و کارها بسیار ضروری است، در این مقاله علاوه‌بر برشمردن تفاوت‌های میان اپلیکیشن و وبسایت، به اهمیت سفارش ساخت اپلیکیشن با اپساز پرداخته و به مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب‌وکارها نیز اشاره‌ می‌کنیم.

اپلیکیشن چیست؟

تمام موبایل‌ها و تبلت‌ها برای آن که به‌درستی کار کنند نیازمند برنامه‌هایی هستند که بر روی آن‌ها نصب می‌شوند. مثلا اگر بخواهید به‌وسیله موبایل‌تان قبض برق را پرداخت کنید، باید در ابتدا اپلیکیشن یا برنامه آپ را نصب کنید و بعد بااستفاده از آن، کار موردنظرتان را انجام بدهید. درباره تماشای فیلم، ادیت عکس، و… ما به برنامه‌های مخصوص‌ آن‌ها روی گوشی موبایل خود نیاز داریم.

حال برای بیشتر مشاغل و کسب و کارها نیز سفارش ساخت اپلیکیشن ضروری است. زیرا برای آن‌که مشتریان بخواهند از خدمات آن‌ها آگاه شده و خریدی انجام بدهند به‌جای مراجعه به وبسایت، به‌راحتی اپلیکیشن را باز کرده و خریدشان را ثبت می‌کنند. اهمیت و ضرورت سفارش ساخت اپلیکیشن برای هر کسی وکاری از اینجا شروع می‌شود.

تفاوت اپلیکیشن و وب‌سایت چیست؟

این سوال بسیاری از افراد است. اپلیکیشن با وبسایت دارای تفاوت‌های زیادی است. برای مثال کاربران حتی زمانی که به اینترنت هم وصل نباشند می‌توانند از محیط اپلیکیشن استفاده کنند اما وب‌سایت چنین خاصیتی ندارد. همچنین وبسایت صرفا در قالب مرورگر بوده، کمتر قابل دسترس است و از این نظر اپلیکیشن چون روی گوشی افراد نصب می‌شود و آیکن‌ برنامه آن دم دست کاربر است بسیار دردسترس‌تر می‌باشد.

اگر اپلیکیشنی که برای کسب وکارتان طراحی می‌شود، به اندازه کافی رابط کاربری ساده‌ای داشته‌ باشد، افراد بیشتر به استفاده از آن ترغیب می‌شوند. چراکه معمولا ما با ورود به وب‌سایت‌ها با دنیایی از کالاها و لینک‌ها و تصاویر روبه‌رو می‌شویم که بسیار گیج کننده‌اند.

از سوی دیگر بعضی از سایت‌ها، حتی باوجود داشتن نسخه مخصوص موبایل، در قالب صفحه گوشی نامرتب و شلخته به‌نظر می‌رسند، این در حالی است که اپلیکیشن‌ها کاملا مخصوص موبایل ساخته شده و به‌هیچ وجه دچار چنین مشکلاتی نیستند. علاوه‌بر این مواردی که گفته‌ شد با سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارتان، از مزایای بی‌شمار اپلیکیشن‌ها بهره‌مند می‌شوید.

در ادامه مطلب به مزایا و فواید سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها می‌پردازیم. احتمالا با خواندن مزایای آن، شما هم دست به‌کار شده و برای بیرنس‌ خودتان سفارش ساخت اپلیکیشن می‌دهید.

ضرورت سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها

من شخصا، اغلب کارهای بانکی، کتاب خواندن، ارتباط با دوستانم، تماشای شبکه‌های اجتماعی، اطلاع از  وضعیت آب وهوا، خرید‌های اینترنتی و سرچ‌های روزانه‌ام را با موبایلم انجام می‌دهم. اپلیکیشن‌ها در این میان هم کار ما را به‌عنوان کاربر آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند و هم از سوی دیگر باعث گسترش کار و درآمد بیزنس‌ها و برندها می‌شوند.

ممکن است شما هم مثل برخی دیگر از صاحبان کسب و کارها تصور کنید که سفارش ساخت اپلیکیشن، هدر دادن سرمایه است و تا زمانی که وبسایت هست، دیگر داشتن اپلیکیشن به‌درد نمی‌خورد. با شنیدن چنین حرف‌هایی، یاد پدرم می‌افتم او اعتقاد داشت آدم اگر می‌خواهد پول در بیاورد باید صبح به صبح برود در مغازه و منتظر مشتری باشد. او می‌گفت: تا زمانی‌ که مغازه هست فروش اینترنتی چه معنایی دارد؟ اصلا مگر کسی ندیده جنسی را می‌خرد؟  و خب نتیجه را هم تمام شما می‌دانید. الان بخش اعظم فروش کسب و کارهای کوچک و بزرگ در همین فضای مجازی است و بسیاری از آنلاین‌شاپ های پردرآمد حتی یک مغازه کوچک حضوری هم ندارند.

داشتن اپلیکیشن در کنار وبسایت بسیار ضروری است، چراکه در این صورت کاربران درگیر کسب و کار شما شده و وقت بیشتری را صرف تماشای محصولات و خدمات شما می‌کند، از طرفی شما فرصت بهتری برای انجام تبلیغات و ارائه تخفیف‌ها دارید . در این صورت هم، احتمال آن‌که تبدیل به مشتری شما بشود بسیار زیاد است.

مزایای اپلیکیشن برای کسب و کارها

پژوهش‌ها نشان دهنده این است که کاربران ۸۶ درصد زمان خود را در حال استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی هستند و تنها ۱۴ درصد اوقات در وب‌سایت‌ها سپری می‌شود.

این آمار به‌تنهایی ضرورت سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها را، اثبات می‌کند. البته لازم به‌ذکر است که منظور ما از اپلیکیشن، طراحی اپلیکیشنی حرفه‌ای و کاربر پسند است. در ادامه این مطلب برخی از مزایای سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها را بررسی می‌کنیم.

افزایش فروش به‌وسیله اپلیکیشن

زمانی که افراد اپلیکیشن شما را نصب می‌کنند آیکن برنامه شما همواره در لیست برنامه‌های موبایل‌شان جلوی چشم‌شان است. احتمال آن‌که بارها و بارها به‌سراغ شما بیاید و برنامه را باز کند بسیار زیاد می‌شود. از نوتیفیکیشن‌ها و یادآوری برای تخفیف‌های و جشنواره‌ها هم می‌توان در این زمینه استفاده کرد. در این حالت میزان فروش محصولات شما نیز به‌طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

همواره در دسترس بودن با داشتن اپلیکیشن

حتی زمانی‌ که فروشگاه شما تعطیل است، کاربران اپلیکیشن شما هر زمان که بخواهند می‌توانند وارد فروشگاه مجازی شده و محصولات را ببینند و سفارش خود را ثبت کند.

فرقی نمی‌کند مشتریان شما کجا باشند؛ در جلسه کاری یا در رختخواب. حتی فرقی نمی‌کند هوا داغ و سوزان باشد یا طوفانی. شما  با اپلیکیشن همواره  دردسترس‌ مشتریان خود هستید.

افزایش مشتری به‌وسیله اپلیکیشن

بعد از سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارتان، می‌توانید آن را روی پلتفرم‌های مختلف مخصوص مثل بازار یا گوگل پلی قرار بدهید و شاهد افزایش دانلود و نصب برنامه باشید.

همچنین می‌توانید برای کسانی که دوستان‌شان را دعوت به نصب اپلیکیشن شما کنند، کد تخفیف بدهید، به این صورت هم مشتریان جدید جذب کرده‌اید و هم فروش‌ خود را افزایش می‌دهید.

معرفی بیشتر برندتان به‌وسیله اپلیکیشن

همان‌طور که گفته شد امروزه تعدادی کمی از افراد تمایل دارند که از وب‌سایت‌ها استفاده کنند و ترجیح همه آن‌ها استفاده از اپلیکیشن‌ها است. به‌همین علت هم شرکت‌ها و برندهای بزرگ توجه و تمرکز اصلی‌سان را روی اپلیکیشن خود گذاشته‌اند.

اگر اپلیکیشن شما به اندازه کافی برای مخاطبان جذاب و مفید باشد با افزایش دانلود و نصب آن، برنامه‌ شما مطرح شده و همین امر موجب رشد و افزایش شهرت برندتان نیز می‌شود. حتی می‌توانید در اپلیکیشن خود، نظرسنجی یا مسابقه ایده برگزار کرده وبا جمع‌آوری نظرات و ایده‌ها باعث ارتقا شغل‌تان شوید.

عدم نیاز به خروج از منزل برای انجام خرید، نداشتن محدودیت زمانی و جغرافیایی و راحتی در استفاده، از دیگر مزایای سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها و مشتریان آن‌ها است.

کلام آخر

با سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارتان پلی قدرتمند میان شما و مشتریان‌تان ایجاد می‌شود. با استفاده از آن علاوه‌بر ارتباط نزدیک‌تر با مشتریان، شاهد افزایش فروش و توسعه شغل‌تان خواهید بود. ناگفته نماند که سفارش ساخت اپلیکیشن را باید با توجه به شرایط، امکانات و اهداف کاری‌تان منبطق کنید. همچنین اپلیکیشن شما باید براساس نیاز مشتریان طراحی شده باشد تا بتواند توجه آنان را جلب کند. بنابراین قبل از سفارش ساخت اپلیکیشن برای کسب وکارتان ، اهداف، چشم‌اندازها و نیاز مشتریان خود را بررسی و مشخص کنید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *