در آموزش مجازی، اپلیکیشن‌ها چه نقشی دارند؟

سفارش اپلیکیشن موبایل

ساخت اپلیکیشن آموزشی، در دو سال اخیر که بیشتر کارها به صورت آنلاین انجام می‌شود، اهمیت زیادی در حوزه‌ی آموزش پیدا کرده است. ویروس کرونا، اهمیت و قدرت فضای مجازی را به ما یاد داد؛ علاوه بر کسب درآمد تعداد قابل توجهی از کسب‌وکارها و افراد مختلف از فضای مجازی، تحصیل میلیون‌ها نفر به این فضا وابسته است.

اگر شما هم مثل من، از مدرسه و دانشگاه فراری هستید، حتما از این روش جدید با آغوش باز استقبال کرده‌اید؛ ساخت اپلیکیشن آموزشی و گسترش فضای مجازی علاوه‌بر کسب درآمد و ایجاد امکان تحصیل همه افراد، فواید دیگری مثل صرفه‌جویی در زمان به‌دلیل حذف زمان مسیر رفت و برگشت، صرفه‌جویی جویی در هزینه‌ها به‌دلیل حذف هزینه‌های وسایل نقلیه و کاهش میزان شهریه نسبت به کلاس‌های حضوری و امکان ضبط جلسات برای تمرین و مشاهده بیشتر و بسیاری موارد دیگر را دارد.

در ابتدای مجازی شدن کلاس‌ها مشکلات زیادی برای استفاده از این فضا به‌دلیل عدم آشنایی افراد وجود داشت، اما با ساخت اپلیکیشن آموزشی، این مشکلات برطرف شد. ما قصد داریم در این مقاله به مزایای ساخت اپلیکیشن آموزشی بپردازیم و شما را با قابلیت‌های بی‌نظیری که گسترش فضای مجازی در تحصیل افراد به‌وجود آورده آشنا کنیم! با ما همراه باشید.

برای ساخت اپلیکیشن آموزشی ابتدا باید با معنی و مفهوم آن آشنا شویم:

ساخت اپلیکیشن آموزشی چیست و چه فوایدی دارد؟

به نرم‌افزاری که برای آموزش به افرادی مثل دانشجویان، دانش‌آموزان یا کارکنان سازمان‌ها ساخته می‌شود، اپلیکشن آموزشی می‌گویند. (مثل اپلیکیشین آموزشی شاد یا ادوبی کانکت، که امکان دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر به کلاس‌ها و امکانات را فراهم می‌کنند.)

گاهی اوقات به دلیل کند شدن موبایل‌ها یا مشکلات سایت‌ها، ورود به کلاس‌ها با اشکال مواجه می‌شود! برای حل این مشکلات، ساخت اپلیکیشن آموزشی، شما را در کم‌ترین زمان به‌طور خودکار به کلاس‌ها می‌رساند.

ساخت اپلیکیشن آموزشی نه‌تنها مشکلات حضور فیزیکی را حل کرده، بلکه فواید و امکانات بیشتری دارد که در ادامه به تمامی مزایای ساخت اپلیکیشن آموزشی اشاره می‌کنیم.

مزایای ساخت اپلیکیشن آموزشی

ساخت اپلیکیشن آموزشی مزایای بی‌شماری دارد و ما قصد داریم شما را با ۱۱ تا از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای آن آشنا کنیم.

۱٫     ایجاد ارتباط و تعامل

یکی از فایده‌های ساخت اپلیکیشن آموزشی، قابلیت چت برای ارتباط بین دانشجویان و مدرسان، یا دانشجویان با همدیگر است؛ آنان می‌توانند در این قسمت، به بیان نظرات و سوالات خود بپردازند.

۲٫     دسترسی راحت‌تر به منابع

همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، ساخت اپلیکیشن آموزشی به گونه‌ای است که برای افراد به‌راحتی قابل استفاده است و حتی در بعضی موارد استفاده از منابع آموزشی، بدون نیاز به اینترنت در این اپلیکیشن‌ها قابل دسترس است.

۳٫     عدم محدودیت عضویت

یکی از مسائلی که من در دوران دانشجویی همیشه با آن دست و پنجه نرم می‌کردم، انتخاب واحد بود. در آموزش‌های حضوری، برای کنترل دانشجویان توسط مدرس و تهیه فضای مناسب و کافی برای دانشجویان در کلاس‌ها، ظرفیت محدودی در نظر می‌گرفتند! اما با ساخت اپلیکیشن آموزشی و استفاده از آن، امکان وصل شدن همزمان تعداد زیادی از دانشجویان وجود دارد و محدودیت ظرفیت را برطرف کرده است.

۴٫     قابلیت اجرا در تلفن‌های همراه

ساخت اپلیکیشن آموزشی با توجه به در دسترس نبودن کامپیوتر یا لپتاپ برای همه افراد، روند آموزش را برای همه راحت و آسان کرده است. این اپلیکشن‌ها به‌راحتی روی موبایل اجرا می‌شوند و شما در هر جا و هر لحظه یک منبع آموزش قوی و عالی همراه دارید.

۵٫     قابلیت دیدن دوباره آموزش

این یکی از بهترین مزیت‌های ساخت اپلیکیشن آموزشی است. به یاد دارم وقتی در مدرسه یا دانشگاه غیبت می‌کردم یا درسی را متوجه نمی‌شدم، دیگر امکان تدریس دوباره آن برای من وجود نداشت؛  اما در اپلیکیشن‌های آموزشی با وجود امکان ضبط کلاس‌ها (در صورت غیبت یا نیاز به توضیح دوباره) دانش‌آموزان قادر به دیدن دوباره کلاس هستند.

۶٫     افزایش بهره‌وری

بر اساس آمارهای به دست آمده، میزان یادگیری دانش‌آموزان و دانشجویان در آموزش‌های مجازی نسبت به حضوری افزایش یافته و علاوه بر آن، ساخت اپلیکیشن آموزشی در کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد و شهریه کلاس‌ها بسیار موثر بوده است.

۷٫     امکان تحلیل روند آموزش

 یکی از مزایای ساخت اپلیکیشن آموزشی، نشان دادن میزان پیشرفت دانش آموزان (افت یا رشد)  به صورت نمودار است؛ شما به‌راحتی نتایج آزمون‌های خود را دیده و متوجه نقاط قوت یا ضعف خود می‌شوید.

۸٫     وجود امکانات ابزاری 

در این اپلیکیشن‌ها امکان استفاده از ابزارهای مختلف مثل فایل‌ها، پخش تصاویر و فیلم‌ها، گروه‌بندی دانش‌آموزان و … وجود دارد که تاثیر به سزایی در یادگیری دارد. با این کار روند آموزش و یادگیری بهینه سازی می‌شود و در افزایش بهره‌وری بسیار موثر است.

۹٫     ایجاد سرگرمی و آموزش در کنار هم

آموزش به همراه بازی، قدرت و اشتیاق یادگیری را در کودکان و حتی در بزرگسالان افزایش می‌دهد؛ شما می‌توانید در ساخت اپلیکیشن‌های آموزشی، از بازی‌های جذاب و مهیجی برای افزایش یادگیری مخاطبین، استفاده کنید.

۱۰٫                        پیگیری پیشرفت دانش‌آموزان

با استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی والدین می‌توانند به‌راحتی روند آموزش را پیگیری کرده و با در ارتباط بودن با معلمان، متوجه وجود ضعف کودک خود در دروس شوند. شما تنها با یک بررسی ساده و مقایسه نمودارها، می‌توانید استعدادهای فرزندان یا خودتان را در مباحث مختلف کشف کنید و با تقویت آن‌ها، به پیشرفت خود یا فرزندتان کمک کنید.

۱۱٫                        برداشتن محدودیت جغرافیایی

بعضی از افراد به‌دلیل محدودیت‌های جغرافیایی و زندگی در مناطق دور افتاده، امکان تدریس در مدارس و دانشگاه‌ها را از دست می‌دهند؛ خوشبختانه با ساخت اپلیکیشن آموزشی، این محدودیت‌ها کنار رفته و همه افراد بدون مرز جغرافیایی قادر به استفاده از این امکانات به یک میزان هستند.

ساخت اپلیکیشن آموزشی؛ مرحله‌ای مهم در یادگیری

ساخت اپلیکیشن‌ آموزشی فواید زیادی برای معلمان، والدین و دانش‌آموزان دارد که باعث پیشرفت آموزش و یادگیری شده است. هر روزه امکانات بیشتری به این اپلیکیشن‌ها افزوده می‌شود و دنیا با سرعت بسیار زیادی به سمت آنلاین شدن و فضای مجازی حرکت می‌کند.

اگر شما هنوز به صورت حضوری تدریس یا تحصیل می‌کنید به شما پیشنهاد استفاده از اپلیکیشن‌های  آموزشی را می‌‌دهیم؛ مطمئنا با یک بار استفاده، مشتاق به استفاده دوباره از آن خواهید بود.

در صورت علاقه به ساخت اپلیکیشن آموزشی، می‌توانید برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *