چرا استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل ضروریست؟

گوشی تلفن همراه، تقریبا یک دهه است که با تغییر ماهیتی جدی و آرام پا به زندگی ما گذاشته است. به گونه‌ای پیش رفته که برای افراد تصور زندگی حتی لحظه‌ای بدون آن ممکن نیست. در این میان، با ساخت اپلیکیشن موبایل در نمونه‌های مختلف و ضرورت استفاده از آن‌ها، باعث افزایش وابستگی به تلفن‌های همراه شده است. البته همین موضوع، باعث به وجود آمدن فرصت‌های جدید برای طراحانی است که به ساخت اپلیکیشن موبایل مشغول هستند.

استفاده از اپلیکیشن‌ها با توجه به حضور جدی که در زندگی ما دارند، ضرورت زیادی دارد؛ به همین علت در ادامه‌ی این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

جهت مطالعه مقاله “۵زبان برنامه نویسی پرکاربرد در ساخت اپلیکیشن موبایل” از این لینک استفاده کنید.

ماهیت اپلیکیشن‌ها

برای هرچه بهتر کار کردن و ارائه خدمات انواع موبایل و تبلت، به برنامه‌هایی نیاز است که به آن‌ها اپلیکیشن می‌گویند. یک مثال خیلی ساده از اپلیکیشن در گوشی همراه یا تبلت، پخش کردن موسیقی است. بطور حتم تاکنون بارها این کار را انجام داده‌اید و یا برای نصب برنامه‌های مختلف وارد بازار یا اَپ استور شده‌اید و برنامه های مورد نیاز خود را بررسی و نصب کرده‌اید. به زبان ساده این‌ موارد اپلیکیشن‌هایی هستند که به راحتی در موبایل شما نصب شده و نیازهای شما را برطرف می‌کنند. درست در همین نقطه است که اهمیت ساخت اپلیکیشن موبایل خود را به خوبی نشان داده می‌شود.

اپلیکیشن همان وب‌ سایت است؟

اپلیکیشن‌ با وب سایت‌ کاملا متفاوت است. بزرگترین تفاوت آن‌ها در آزادی عملکردی است که کاربر آن را به خوبی تجربه می‌کند. اپلیکیشن به کاربران خود این آزادی را خواهد داد که حتی بدون آنلاین بودن و اتصال به اینترنت، بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. در این بین ساخت اپلیکیشن‌ موبایل حرفه‌ای خیلی بیشتر خود را نشان خواهد داد، چون اپلیکیشن هرچه ساده‌تر و کارآمدتر باشد، کاربران رابطه بهتری با آن برقرار خواهند کرد.

اما بزرگترین مشکل یک وب سایت این است که فقط در چهارچوب و پنجره یک مرورگر مانند کروم فعال است و خارج از آن عملا دسترسی داشتن به یک وب سایت مقدور نخواهد بود. این نکته همان وجه تمایز و تفاوت اصلی است طراحان را ترغیب به ساخت اپلیکیشن موبایل کرده است.

افراد با بستن برنامه مرورگر خود دیگر به سایت و اطلاعاتی که به آن‌ها نیاز دارند، دسترسی نخواهند داشت، در حال حاضر، به ویژه بعد از دوران همه گیری کرونا، درصد بالایی از کسب و کارهای اینترنتی با اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌ها مشغول به فعالیت هستند که این امر ضرورت ساخت اپلیکیشن موبایل را دو چندان می‌کند.

ضرورت ساخت اپلیکیشن موبایل برای هر کسب و کار

ساخت اپلیکیشن موبایل برای سازمان‌ها، مجموعه‌ها و کسب‌وکارهای مختلف ضروری است؛ چرا که یکی از مهم‌ترین کانال‌های ارتباطی بین مخاطبان و شما به عنوان صاحبان کسب و کار بوده که از این طریق می‌توان آن‌ها را به مشتری تبدیل کرده و علاوه بر آن باعث ارائه‌ی خدمات و افزایش کیفیت محصولات می‌شود.

البته توجه داشته باشید که ساخت اپلیکیشن موبایل را باید با در نظر گرفتن تمام شرایط ویژه و منطقی خود صورت بگیرد. گام اول برای ساخت اپلیکیشن موبایل، شناخت نیاز مخاطب و رفع آن‌ها می‌باشد. بعد از آن، باید بررسی کنید که آیا ساخت اپلیکیشن توسط شما می‌تواند آن موارد را برطرف کند یا خیر؟!

تعدادی از افراد ترجیح می‌دهند تا اطلاعات خود را از طریق وب گردی بدست آورند، اما درصد بیشتری به اپلیکیشن‌های موبایل اکتفا کرده و با استفاده از آن‌ها نیازهای خود را برطرف می‌کنند. بر طبق یک نظر سنجی، کاربران ۸۶ درصد از زمان خود را به استفاده از موبایل خود اختصاص داده و فقط ۱۴ درصد از زمان خود را در وب سایت‌های مختلف می‌گذرانند. این به درستی اهمیت ساخت اپلیکیشن موبایل حرفه‌ای و کاربردی را به ما گوشزد می‌کند.

 برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل

در ادامه مزایای ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارهای مختلف را بررسی خواهیم کرد.

اپلیکیشن موبایل و افزایش فروش

با ساخت اپلیکیشن موبایل، شما می‌توانید به راحتی فروش خود بیشتر کنید؛ چرا که به طور دائم در مقابل چشمان مخاطبان خود هستید و آن‌ها می‌توانند در هر لحظه به شما دسترسی داشته باشند. با استفاده از قابلیت‌هایی چون نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی، قرار دادن تخفیفات ویژه، یادآوری برای ارائه محصولات جدید، امکان خرید کردن به وسیله موبایل و پرداخت آسان، برقراری ارتباط نزدیک با مخاطب و فهمیدن نیازهای هر فرد، تشویق به خرید آسان با موبایل و خارج نشدن از منزل و همچنین ارسال پیشنهادات ویژه به مخاطبان با رصد موقعیت جغرافیایی و بصورت آفلاین و…، همگی امکانات خاص و ویژه‌ای هستند که به واسطه ساخت اپلیکیشن موبایل به طور هوشمندانه به آن‌ها دست خواهید یافت.

امکان افزایش مخاطب با اپلیکیشن

یکی دیگر از مزیت‌های ساخت اپلیکیشن موبایل این است که شما به سادگی این امکان را خواهید داشت که اپلیکیشن ساخته شده خود را در مارکت‌های مختلف مانند کافه بازار قرار دهید. با این ترفند، مخاطبان شما محدود به یک وب سایت نشده و افزایش چشمگیری پیدا می‌کنند؛ ضمن اینکه شما با گیمیفیکیشن کردن اپلیکیشن خود، به راحتی خواهید توانست مقدمات معرفی آن توسط کاربران به دیگران را فراهم کنید که این خود یک امتیاز بالا محسوب می‌شود. البته با قرار دادن جایزه و یا تخفیفات ویژه می‌توانید این روند را تسهیل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ” از ظهور اپلیکیشن­ها تا پیشرفت کسب وکارها ” را مطالعه کنید.

رابطه ساخت اپلیکیشن موبایل و معرفی برند

بیشتر کسب و کارهای مطرح و شناخته شده با ساخت اپلیکیشن موبایل توانسته‌اند خود را در دید و ذهن مخاطب، زنده نگه دارند. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید به راحتی در هر ساعتی از شبانه‌روز با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید. در کنار این مزایا با ساخت اپلیکیشن موبایل، این امکان برای شما فراهم می‌شود که بتوانید برای کسب و کار خود بازاریابی انجام دهید. بطور مثال اخبار روز مرتبط با کار خود را منتشر کنید و یا اطلاعیه‌های مطبوعاتی را برای کاربران بفرستید. ضمن اینکه امکان برگزاری نظرسنجی و اطلاع از بازخورد مخاطبان نیز برای شما فراهم خواهد شد.

اپلیکیشن فروشگاهی یعنی همیشه در دسترس بودن

از دیگر مزیت‌های ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها این است که گوشی همراه همیشه و به صورت شبانه‌روزی در اختیار مخاطب قرار دارد. حتی در زمان تعطیلی دفتر، شرکت و یا فروشگاه، اپلیکیشن شما باز است و برای ارائه خدمات آماده است. مشتریان در هر زمان که اراده کنند، به راحتی می‌توانند با اپلیکیشن وارد فروشگاه یا دفتر شما شوند و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کرده یا کالای خود را تهیه کنند. ضمن اینکه حداقل زمانی که کاربران برای کار با گوشی همراه خود در طول روز اختصاص می‌دهند ۲ ساعت است. بر همین اساس اگر حتی کاربری برای رفع نیازهای خود به شما مراجعه نکند، باز هم امکان دیده شدن شما زیاد است.

سخن پایانی

در این مقاله، سعی داشتیم مروری بر ضرورت‌های استفاده و ساخت اپلیکیشن موبایل داشته باشیم. اگر برای ساخت اپلیکیشن موبایل اقدام کرده و از این طریق نیز کسب و کار خود را معرفی کنید، به راحتی می‌توانید فعالیت خود را گسترش داده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نیز داشته باشید. از همراهی شما متشکریم.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *