من چطور می‌توانم با استفاده از اپلیکیشن‌ها ثروتمند شوم؟

تیم تولید کننده اپلیکیشن

همانطور که می‌دانید در دنیای امروز، استفاده از فضای مجازی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تا جایی که تمامی کارها انجام خواهند شد بدون نیاز به حضور فیزیکی کاربر و این از دستاورد‌های جالب دنیای مدرن است. شاید در نگاه اول کمی پیچیده باشد اما بعد از کمی تفکر خواهید دید که همه‌چیز کاملا ساده است. شبکه‌ای جامع در یک بستر همگانی و با دسته‌بندی‌هایی مشخص که کاربر را به هدف مورد نظر راهنمایی کرده و در این بین درآمدزایی فراوانی نیز به همراه داشته است. یکی از فاکتورهای درآمدزایی طراحی و ایجاد برنامه‌های کاربردی یا همان اپلیکیشن‌ها است که مدت زمانی است سکوی پرتابی برای افراد باهوش شده‌ و بطور حتم یک تیم تولید کننده اپلیکیشن در پشت آن قرار دارد.

می‌توانید دیگر مقالات  نوشته شده در اپساز را از اینجا مطالعه کنید.  

همه چیز در مورد اپلیکیشن‌ها

کاملا واضح است که اگر اندروید مارکت و یا گوگل پلی را باز کرده و فقط به صفحه نخست آن نگاهی بیندازید خواهید دید که با حجم زیادی از اپلیکیشن‌های کاربردی روبرو می‌شوید که گاها کاربری برخی از آنان را نیز نمی‌دانید. نکته اینجاست که برای طراحی هرکدام از آن‌ها بطور معمول یک تیم تولید کننده اپلیکیشن با همکاری تمام اعضا توانسته‌اند یک برنامه مناسب را طراحی و در دسترس همگان قرار دهد. در گوگل پلی بیش از ۳۰۰۰ اپلیکیشن خواهید دید که بیشتر آنان رایگان هستند، حال سوال اینجاست که توسعه دهندگان چطور در این بازار رقابتی می‌توانند درآمد کسب کنند؟

بطور کلی اپلیکیشن‌های موبایلی یک راه آسان برای کسب درآمد هستند حتی اگر شما برنامه‌نویسی ندانید. البته اگر علم برنامه نویسی را داشته باشید که بهتر است اما اگر سررشته‌ای از آن نداشته باشید، بازهم مهم نیست. البته در بیشتر مواقع شما با یک تیم تولید کننده اپلیکیشن روبرو هستید. نکته اینجاست که حتی اگر یک اپلیکیشن کاربردی نیز داشته‌باشید باز برای درآمدزایی نیاز به فعالیت دارید، چطور؟ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا تمامی این موارد را با هم بررسی کنیم. 

 چرا اپلیکیشن‌ها مهم هستند؟

طبق آمار و تحقیقات انجام شده بطور معمول ۹۰ درصد وقت کاربران در استفاده از موبایل صرف کارکردن با اپلیکیشن‌های مختلف می‌شود. اپ‌ها مدت زمان زیادی است که مورد استقبال کاربران قرارگرفته‌اند و با یک حساب خیلی ساده متوجه خواهید شد که اگر برنامه‌ریزی مناسبی داشته‌باشید و هزینه‌های پنهان ایجاد یک اپ را در نظر بگیرید براحتی متوجه می‌شوید که راهی شما بیراهه نیست و برایتان سودآور است، حتی اگر تیم تولید کننده اپلیکیشن نداشته باشید و مجبور باشید تمام راه را تنهایی طی کنید. نخستین گام برای کسب درآمد از اپلیکیشن این است که مخاطب و مشتری از شما راضی باشد. البته مدت زمان زیادی نیست که با توجه به تغییرات گسترده ایجاد شده در کسب‌و‌کارها، صاحبان مشاغل به سمت طراحی وب سایت و شبکه‌های مجازی روی آورده‌اند که این خود تغییری شگرف در ایجاد درآمدزایی خواهد بود.

در این بین و در کنار مواردی که در بالا عنوان شد، طراحی اپلیکیشن برای موبایل می‌تواند یک راه میانبر باشد تا به تجارت شما کمک کرده و مشتری را هرچه بیشتر درگیر کند. این‌که شما بتوانید بطور مداوم در مقابل چشمان مشتری باشید و خدمات خود را به راحتی در اختیار آنان قرار دهید، یک برگ برنده است که برای شما و البته تیم تولید کننده اپلیکیشن یک امتیاز محسوب می‌شود. البته اگر دوست‌داشته باشید تا با یک تیم حرفه‌ای همکاری کنید!

همچنین در نظر داشته باشید می‌توانید مقاله‌ی ”  تاثیر طراحی اپلیکیشن بر پیشرفت و سود‌دهی صنایع مختلف ” نوشته شده در بلاگ وب‌سایت وستا را از اینجا مطالعه کنید.

روش‌های کسب درآمد با اپلیکیشن

مطلبی که اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که بطور حتم شما برای تفریح و سرگرمی اقدام به ساخت، تولید و توسعه یک اپلیکیشن نخواهید کرد. حتما باید برنامه داشته باشید و هدفی مشخص را درنظر بگیرید چون اپلیکیشنی که طراحی خواهیدکرد می‌تواند یک منبع درآمد عالی برای شما باشد. روش‌های کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن فراوان هستند اما بر طبق آمار سال ۲۰۱۷، بیشترین روش از طریق نمایش ویدئو و پرداخت امتیاز در ازای تماشای آن بوده است. البته این چیزی است که باید تیم تولید کننده اپلیکیشن شما آن را بطور تخصصی مورد ارزیابی قرار دهد. در هر حال ما در این قسمت روش‌های مناسب و متداول کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن را برای شما بازگو خواهیم‌کرد.

  • کسب درآمد اپلیکیشن با تبلیغات

یکی از رو‌ش‌های بسیار آسان برای کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها تبلیغات است. اگر تیم تولید کننده اپلیکیشن شما حرفه‌ای باشد، بطور حتم این را به عنوان اولین راه به شما پیشنهاد خواهد داد. این روش سازوکاری بسیار آسان دارد. شما به دیگران اجازه می‌دهید از طریق انجام تبلیغات بر روی اپلیکیشن شما، خود را مطرح کنند و سپس از این طریق کسب درآمد خواهید داشت. میزان درآمد شما نیز ارتباط مستقیمی با دیده شدن تبلیغات دارد. بدین معنا که هرچه تبلیغات انجام شده بیشتر دیده شوند و بیشتر بر روی آن‌ها کلیک شود، درآمد شما نیز بالاتر خواهد بود. پیشنهاد ما این است که اگر برای ساخت اپلیکیشن خود تیم تولید کننده اپلیکیشن دارید و زمان و هزینه‌ای را به آن اختصاص داده‌اید، می‌توانید با نشان دادن تبلیغات بر روی اپلیکیشن، یک سرمایه‌گذاری خوب را ترتیب دهید. 

  • درآمد دلاری با اپلیکیشن گوگل ادموب (Google Admob)

یک تیم تولید کننده اپلیکیشن قوی بطور حتم می‌داند که یکی از محبوب‌ترین و البته معتبرترین پلتفرم‌ها در زمینه تبلیغات سرویس گوگل ادموب است. این سرویس به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی تبلیغات را در اندروید و iOS نمایش دهید و درآمدی دلاری داشته‌باشید. در دنیا، سرویس‌های تبلیغاتی کم نیستند اما معتبرترین آنان گوگل ادموب است. این سرویس ویژگی‌هایی مانند امکان کسب درآمد دلاری، تسویه حساب به موقع و سریع، امکان نمایش تبلیغات بر روی تمامی دستگاه‌ها و نمایش تبلیغات مرتبط و متنوع را به شما عرضه می‌کند. البته ناگفته نماند که ما تحریم هستیم و امکان ساخت اکانت گوگل ادموب برای ما در ایران کار چندان راحتی نیست.

  • کسب درآمد با خریدهای درون برنامه‌ای

بطور حتم با اپ‌هایی برخورد کرده‌اید که رایگان هستند اما امکان خرید ارزهایی برای بازی و بصورت واقعی را برای شما فراهم می‌کنند. بعبارتی امکان خریدهای درون برنامه‌ای برای شما فراهم است. این یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد برای اپلیکیشن شما خواهد بود که تیم تولید کننده اپلیکیشن شما باید از آن استفاده‌ای بهینه کند. یکی از نمونه‌های بارز آن بازی کلش آو کلنز است که کاربر با خرید جم و پرداخت هزینه، سرعت بازی خود را افزایش خواهد داد.

  • کسب درآمد با طراحی و منتشر کردن اپ‌های پولی

آخرین راه کسب درآمد اپ‌های پولی هستند. این یک امر طبیعی است که شما چه با همکاری و پشتیبانی تیم تولید کننده اپلیکیشن و چه به صورت تک نفره اقدام به ساخت و تولید یک اپلیکیشن کرده‌اید و حالا در ازای زحمتی که کشیده‌اید بخواهید مبلغی را برای خرید آن قرار دهید. البته یک تیم تولید کننده اپلیکیشن حرفه‌ای بطور حتم به شما خواهد گفت که اگر اپ خود را با مبلغ ۰٫۹۹ دلار به فروش برسانید بعد از دریافت یک میلیون دانلود، به درآمدی میلیون دلاری خواهید رسید. این بسیار وسوسه کننده است اما در نظر داشته باشید که با وجود اپ‌های رایگان باید خیلی خاص و منحصربه‌فرد باشید که برای داشتن اپ شما چنین خریدی صورت گیرد.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا راه‌حلی مطلوب و مناسب برای کسب درآمد به شما پیشنهاد کنیم. البته طراحی و تولید اپلیکیشن‌ها اصلا سخت نیست اما کار راحتی نیز نخواهد بود. در این بین استفاده از تجربیات یک تیم تولید کننده اپلیکیشن حرفه‌ای شاید کمی هزینه‌ها را افزایش دهد اما شما را سریع‌تر به مقصد خواهد رساند.

در نظر داشته باشید می‌توانید برای دریافت مشاوره طراحی و ساخت اپلیکیشن، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *