مزایای استفاده از اپلیکیشن در سال۲۰۲۱

تیم تولید کننده ی اپلیکیشن

اگرچه شیوع کرونا باعث از بین رفتن بسیاری از مشاغل شد و بسیاری از مشاغل، مجبور به کاهش نیروی انسانی شدند اما باعث جهش‌های بسیاری در حوزه فناوری های تلفن همراه شد. تیم تولیدکننده اپلیکیشن در بسیاری از شرکت‌ها هم اکنون در تکاپوی تحولات سریع دیجیتال هستند و سعی در به دست آوردن بروزترین فناوری‌های موبایل دارند تا هم­پا با رقیبان نیاز مشتریان را برطرف کنند.

در دست داشتن گوشی همراه بدون استفاده از اپلیکیشن‌ها کاری بیهوده و بی فایده است. در عصر امروز ما با استفاده از اپلیکیشن­ها برنامه‌های روزانه­­مان را تنظیم می‌کنیم، سرگرم می‌شویم، بازی می‌کنیم و به حدی اپلیکیشن­ها در روزمره ما رسوخ کرده است که زندگی بدون استفاده از نرم افزار برای خیلی از ما به امری غیر ممکن تبدیل شده است. تمام تولید کنندگان اپلیکیشن با هدف جلب رضایت مخاطب و ترغیب آنها به استفاده بیشتر از اپلیکیشن­ دارند.

پنج موضوع قابل توجه اپلیکیشن‌های موبایل در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن:

هر تیم تولید کننده اپلیکیشن، در سال ۲۰۲۱ به این موضوع پی برده است که دنیا با سرعتی بیش از پیش در حال تغییر است. مواردی که در ادامه این مقاله بیان خواهد شد موضوعات داغ اپلیکیشن در سال ۲۰۲۱ و پس از آن است.

  1. هوش مصنوعی و تیم تولید کننده اپلیکیشن

احتمالا شما هم متوجه شده اید که همین الان هوش مصنوعی در پلتفرم‌هایی نظیر اینستاگرام، گوگل، متا (فیس بوک سابق) و… با قدرت در حال به کارگیری است. بسیاری از کسب وکارهای برای جذب کاربر بیشتر از این علم استفاده می‌کنند. با گسترش هوش مصنوعی در آینده شاهد این خواهیم بود که هر کاربر قیمت گذاری، ترتیب و حتی نوع کالا را براساس هوش مصنوعی می‌بیند.
هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل داده‌ها، رفتار کاربر را پیش بینی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی، در چه زمانی و برای چه شخصی نمایش داده شود. در آینده تیم تولید کننده اپلیکیشن در سطح بالا حتما از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. تیم تولید کننده اپلیکیشن با استفاده از دانش و مهارت‌های لازم و کاربردی در صدد استفاده بیشتر از قابلیت‌های هوش مصنوعی است.

  • اینترنت و تیم تولید کننده اپلیکیشن

آینده استفاده کاربردی از اینترنت به خوبی آینده توسعه دهندگان اپلیکیشن خواهد بود. تیم تولید کننده اپلیکیشن با این فناوری می‌تواند اقدام به توسعه ترکیبی کنند که در آن برنامه‌ها می‌توانند از ویژگی‌های بومی یک دستگاه استفاده کنند. کاربر با استفاده از این فناوری به سخت افزار کمتری نیاز دارد و هزینه توسعه را کاهش می‌دهد. تیم تولید کننده اپلیکیشن با ارائه بروزترین ایده‌ها، همواره در صدد استفاده بهینه از اینترنت در بستر طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های جدیدی هستند.

  • برنامه‌های فضای ابری و تیم تولید کننده اپلیکیشن

گسترش برنامه‌هایی بر بستر فضای ابری این امکان را به تیم تولید کننده اپلیکیشن می‌دهد تا امکان پیاده‌سازی ساده برنامه‌ها بین پلتفرم‌های مختلف را داشته باشند. با استفاده از این تکنولوژی، دیگر نیازی به برنامه نویسی مجزا برای هر دستگاه جدا نیست که تیم تولید کننده اپلیکیشن را به دردسر بیندازد. اما کاربر بیشترین سود را خواهد برد. در واقع کاربران و تیم تولید کننده اپلیکیشن با استفاده از فضای ابری کاربر دیگر نیاز به نصب برنامه در دستگاه های خود ندارند.

۵G .4 و تیم تولید کننده اپلیکیشن

بلافاصله پس از عرضه تلفن‌های هوشمند با قابلیت اینترنت ۵G، برنامه نویسان شروع به بهبود کارایی خود برای استفاده از این تکنولوژی کردند. این فناوری به تیم تولید کننده اپلیکیشن این امکان را می‌دهد که با اشتراک سریع‌تر داده تجربه نزدیک به واقعیت برای کاربران بسازد. فرض کنید در حال بازی انلاین با که کیفیت ۴K در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با سرعت ۵G هستید، مقدار بسیار زیاد علاقه کاربران به این ترکیب باعث فعال شدن شرکت ها در این حوزه شده است.

  • نگاه به آینده و تیم تولید کنندگان اپلیکیشن

از آنجا که پاندمی کرونا باعث افزایش زیاد سرعت پیشرفت تطابق فناوری و زندگی روزمره شد و نقطه تماس کاربران با زندگی دیجیتال افزایش یافت، نوع تمام افراد فعال در این حوزه نسبت به آینده دیجیتال تغییر کرد. استفاده از فناوری‌های بالا برای شرکت‌های تولید کننده اپلیکیشن باعث خواهد شد تا با نیاز مصرف کننده همسو شوند. بررسی تغییر رفتار منحنی مصرف کننده در سال ۲۰۲۱ بسیار مهم است که حتی ممکن است موجب تغییرات اساسی در کسب وکار شما شود. در ادامه این مقاله در مورد فواید استفاده از اپلیکیشن در سال ۲۰۲۱ صحبت خواهیم کرد.

  • جمع آوری داده­های مخاطبان و تیم تولید کننده اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های موبایل توانایی این را دارند که داده‌های بسیاری از مخاطبان و مشتریان شما جمع آوری کنند و توسط آن با مشتریان خود تعامل بیشتری برقرار کنید. برای مثال می‌توانید با ذخیره ایمیل از ایمیل مارکتینگ و با ذخیره شماره تلفن از بازاریابی تلفنی استفاده کنید. البته بسته به مهارت و دانش فنی تیم تولید کننده اپلیکیشن شما اطلاعات ارزشمند‌‌تری از مشتری هم قابل دریافت است.

  • افزایش ارتباط با مخاطبان

بیشتر کسب وکارها و مشاغل، در صورتی که مخاطب زیادی داشته باشند می‌توانند توسط پوش نوتیفیکیشن تبلیغات کنند و از این طریق منبع درآمد جدیدی اضافه کنند. برای مثال به منظور ترغیب مشتریان برای استفاده از محصولی خاص، می‌توانید از طریق تبلیغات پوش نوتیفیکیشن خود را ارائه کنید. همچنین اگر تمایل به استفاده از شبکه‌های اجتماعی دارید، می‌توانید از API گوشی‌های موبایل استفاده کنید و توسط متا (فیسبوک سابق)، تویتر، گوگل، اینستاگرام و پیام رسان‌های بومی با مشتریان در ارتباط باشید.

معمولا کسب وکارهای کوچک توسط واتس اپ یا سایر شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش می‌کنند. درصورتی که اگر این اپلیکیشن‌ها از دسترس خارج شوند، صاحبان کسب وکار نمی‌توانند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند، پس بهتر است با تشکیل یا انتخاب یک تیم تولید کننده اپلیکیشن به طور نامحدود و همیشگی با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

تجزیه و تحلیل داده‌ها

مشاغل می‌توانند با دریافت اطلاعات ارتباطی کاربران و جمع آوری این دیتاها، روش‌های بازاریابی خود را بهینه کنند. همچنین با کمک از علم داده می‌توانید مشتریان خود را دسته بندی کنید، با مخاطبان هدف تعامل داشته باشید و از بازاریابی بازگشتی به خوبی استفاده کنید. برای استفاده بهتر از تمام ظرفیت های اپلیکیشن بهتر است در ابتدا تمام خواسته خود را با تیم تولید کننده اپلیکیشن در میان بگذارید.

  • ارزیابی لحظه‌ای

یکی از مزیت‌های فوق العاده عالی اپلیکیشن نسبت به سایر روش‌های بازاریابی، ارزیابی لحظه‌ای مشتریان است. امروزه و با وجود رقبای بسیار سرعت در تحویل محصول و تسهیل روند خرید بسیار مهم است. با استفاده از اپلیکیشن می‌توانید سفارش­ها، کنترل فرآیند خرید و ثبت سفارش را به صورت لحظه ای پیگیری کنید.

افزایش بازدهی کسب و کارها

کسب وکارها و مشاغل به کمک ارزیابی لحظه­ای توسط اپلیکیشن‌های تلفن همراه می‌توانند تمام قابلیت‌های مورد نیاز مدیریت کسب وکار را آماده کنند. زمان حضور کاربر در اپلیکیشن، محصولات مورد علاقه هر گروه از مخاطبان، اجناس باقی مانده در انبار و موارد بسیاری از این قبیل توسط اپلیکیشن ثبت می‌شود و مدیران کسب وکار می‌توانند از این اطلاعات ارزشمند بهره­مند شوند.

یک اپلیکیشن مدرن نیست مگر اینکه مدرن به نظر برسد. در سال ۲۰۲۱ طراحی اپلیکیشن بسیار مهم است. اما بحث با اهمیت این است که در این دوره چه سبکی از طراحی مورد توجه کاربر و تیم تولید کننده اپلیکیشن قرار می‌گیرد؟

طراحی ای که چشم را اذیت نمی‌کند.

طراحی و ساخت اپلیکیشن باید به شکلی انجام شود که کاربر از این که از آن استفاده می‌کند، نهایت لذت را ببرد. این روزها که بیشتر اوقات روز را به صفحه موبایل مان خیره‌ایم، این واقعیت بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قرار دارد. استفاده کنندگان اپلیکیشن دوست دارند یک تجربه راحت از کار با اپلیکیشن را تجربه کنند.

استفاده از رنگ‌های آرامش بخش طبیعی، طراحی مینیمال باعث می‌شود تا کاربران بدون خستگی مدت زیادی با اپلیکیشن وقت بگذرانند. طراح ارشد محصولات Desingns99 (کلر تیلور) می‌گوید: «دنیای ما پر از هیاهوست، رنج بزرگنمایی یک چیز است.» استفاده از طراحی‌های فوق العاده مینیمالیسم برای جلوگیری از حواس پرتی بسیار، توصیه می‌شود.

حرف آخر

به نظر می‌رسد همانطور که گفتیم افزایش بسیار سریع سرعت تغییرات در دنیای دیجیتال، تیم تولید کننده اپلیکیشن در هر کسب وکار را مجبور به همگام شدن با تغییرات این دنیا شدند. کاربران هم از این منظر نادیده گرفته نشدند و ساده ساده سازی اپلیکیشن­ها باعث شد تا آن ها با آرامش بیشتری به کار با اپلیکیشن بپردازند.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *