اهمیت تیم تولید کننده اپلیکیشن در ساخت اپلیکیشن

وقتی کسب و کارهای نوپا قصد دارند در حوزه فناوری، محصولاتی جدید و بزرگ ساخته و آن‌ها را به جامعه مخاطب ارائه دهند، در گام اول نیاز به داشتن یک تیم فنی و قوی بخوبی احساس می‌شود. بعد از آن به یک تیم برنامه نویسی احتیاج داریم که البته جمع کردن افراد موفق در این حوزه کار آسانی نیست!

برای توسعه و ساخت اپلیکیشن برای یک کسب‌و‌کار خاص، باید از افرادی استفاده کرد که در آنها اعتماد به نفس جمعی و فردی توأمان و خط مشی مشخصی برای رسیدن به هدف وجود داشته باشد. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که یک تیم تولید کننده اپلیکیشن چگونه می‌تواند در ساخت اپلیکیشن موثر باشد.

مراحل ساخت اپلیکیشن یا چرخه حیات

مراحل ساخت یک اپلیکیشن، در اصل گام‌هایی هستند که ما برای ساخت و توسعه یک اپلیکیشن به کار میبریم. به وسیله آن‌ها می‌توانیم مشیر ساخت اپلیکیشن را به قدم‌های کوچکتر تقسیم کنیم و هر کدام از آن‌ها را به یکی از افراد تیم تولید کننده اپلیکیشن محول کنیم.

بعد از اتمام مراحل ساخت اپلیکیشن، مجددا و بصورت جداگانه توسط افراد مشخص شده تکمیل و ارزیابی می‌شوند. البته این کاملاً بستگی به نوع کسب و کار شما و اپلیکیشن طراحی شده برای آن دارد اما در کل گام‌های ساخت و توسعه یک اپلیکیشن کاملا مشخص هستند.

یک تیم تولید کننده اپلیکیشن برای اینکه بتواند به راحتی سفارش ساخت اپلیکیشن را از کسب‌وکارها و استارتاپ‌های مختلف دریافت کند، باید شاخص‌هایی را داشته باشد؛ از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به  تخصص، ارتباط درست و مداوم با تیم خود، همکاری بدون وقفه تمامی اعضا با یکدیگر برای تولید و تحویل دادن محصول در زمان مشخص و… را اشاره کرد. تمامی این موارد از جمله معیارهای مهمی هستند که یک تیم تولید کننده اپلیکیشن باید آنها را رعایت کند.

مراحل ساخت اپلیکیشن

ویژگی‌های یک تیم تولید کننده اپلیکیشن موفق

بدون شک اگر قرار باشد کاری توسط یک تیم صورت بگیرد، باید تمامی اعضای آن تیم باید در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کنند. درست مانند یک ساعت که با کارکردن تمامی قطعات می‌توانید عملکردی دقیق و منظم داشته باشد.

یک تیم تولید کننده اپلیکیشن نیز برای اینکه بتوانید سفارش ساخت اپلیکیشن را دریافت کرده و از سایر رقبا پیشی بگیرد، باید ویژگی‌هایی را در اعضای خود پرورش دهد تا در پی آن عملکردی موفق را برای خود رقم بزند. در این قسمت ما قصد داریم این ویژگی‌ها را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

·         متخصص بودن

تخصص اولین ویژگی بارز یک تیم موفق است. اگر تمامی اعضا در انجام وظایف محوله و مشخص شده خود به اندازه کافی مهارت داشته باشند، موفقیت این تیم حتمی خواهد بود. بررسی نمونه کارها، از راه‌هایی است می‌تواند تخصص یک تیم تولید کننده اپلیکیشن را به شما نشان دهد. بیشتر تیم‌های تولید کننده اپلیکیشن موفق، برای خود وب سایت هایی دارند که نمونه کارهای خود را در آن با شرح وظایف تک تک اعضاء ارائه داده‌اند.

می‌توانید برای نمونه اپلیکیشن‌های طراحی شده توسط تیم وستا را از اینجا مشاهده کنید.

فراموش نکنید که شما در تیم طراحی اپلیکیشن خود نیاز به یک متخصص در زمینه امنیت و برنامه‌نویسی برای سیستم‌هایی مانند اندروید و iOS دارید که تاثیر فراوانی در اثربخش بودن اپلیکیشن شما و تولید محصول نهایی خواهند داشت.

·         تعامل بالای اعضای تیم

اگر سفارش طراحی اپلیکیشن خود را آنلاین ثبت کنید، اعضای تیم تولید کننده اپلیکیشن خود را حضوری ملاقات نمی‌کنید. بهتر است بدانید که دلیل موفقیت یک تیم تولید کننده اپلیکیشن در مرحله اول بعد از تخصص کافی داشتن، تعامل بالا و همکاری مستمر بین اعضای این تیم است که می‌تواند منجر به تولید محصولی با کیفیت و کارا برای شما بشود.

·         درک نیاز مشتری

اینکه شما یک تیم حرفه‌ای را انتخاب کرده و برای مذاکره و صحبت کردن با شما و فهم نیازهای شما وقت کافی را بگذارد، یعنی شما سفارش ساخت اپلیکیشن خود را به یک تیم تولید کننده اپلیکیشن حرفه‌ای و کارآمد سپرده‌اید. اینکه تیم منتخب دغدغه‌های شما را در اولویت دستور کار خود قرار دهد و هر آنچه را که از او انتظار دارید برای شما به بهترین نحو ممکن برآورده کرده و بر روی اپلیکیشن مورد نظر شما پیاده کند، بدین معناست که شما انتخاب مناسبی داشته‌اید.

·         تجربه در کنار تعامل با کارفرما

پیشتر نیز به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انتخاب تیم تولید کننده اپلیکیشن خود، نمونه کارهای آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. این کار به شما کمک فراوانی خواهد کرد که تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

 به طور کلی تیمی که توانسته با تولید محصولات مختلف و با بکار گرفتن ایده‌های منحصربه‌فرد در طراحی، محصولاتی قوی تولید کند، بدون شک در تولید اپلیکیشن شما نیز موفق خواهد بود. در کنار موارد ذکر شده بهتر است برای پیگیری روند طراحی از تیم تولید کننده اپلیکیشن با در نظر گرفتن مکان و زمان، با این تیم تعاملات حضوری و یا آنلاین داشته باشید و طی جلساتی روند انجام پروسه کاری خود را مورد بررسی کامل قرار دهید.

·         در نظر گرفتن نیازهای روز در کنار تحلیل رقبا

بعید نیست که شما به عنوان کارفرما چندان اشرافی به نیازهای خود نداشته باشید. این موضوع مشکل بزرگی نیست. کم نیستند افرادی که در توضیح خواسته و مسائل خود چندان توانمند نیستند و این ضعف شما نیست.

اعضای تیم تولید کننده اپلیکیشن باید با در نظر گرفتن اهداف شما و همچنین کسب و کاری که دارید، نیازهای شما را برآورده کرده و با تبحری که دارند درصدد رفع آن‌ها برآیند و به صورت کاملاً منطقی گام‌‌های بعدی موثر و مورد نیاز برای تولید اپلیکیشن شما را برنامه‌ریزی و مدیریت کنند.

فراموش نکنید که یک تیم تولید کننده اپلیکیشن قوی و حرفه‌ای با شناخت رقبا و زیرنظر گرفتن فعالیت‌های آنان، به راحتی می‌تواند یک اپلیکیشن خوب و حرفه‌ای تولید کند.

·         توانایی پشتیبانی با ارائه هزینه مناسب

تیم تولید کننده اپلیکیشن باید کاملا متعهد به وظایف محوله خود باشد. بدین معنی که مشکلات احتمالی پیشرو و نیازهای آتی را در نظر گرفته و بروزرسانی‌ها را به طور مستمر انجام دهد و پاسخگوی تمام نیازهای کارفرما باشد. ضمن اینکه پشتیبانی کردن از محصول نهایی گامی مهم و موثر برای جلب اعتماد کارفرما و همچنین همکار‌های آتی خواهد بود. فراموش نکنید که پرداخت هزینه‌ها برای ساخت یک اپلیکیشن به موارد مختلفی بستگی دارد اما در اصل تیم تولید کننده اپلیکیشن باید یک هزینه منطقی و معقول را پیشنهاد دهد.

سخن پایانی

اینکه یک تیم تولید کننده اپلیکیشن قوی و حرفه‌ای بتواند در انجام کارهای خود و همچنین در گرفتن سفارش ساخت اپلیکیشن موفق باشد، نیاز به هماهنگی بسیار بالایی در میان اعضاء دارد که تضمین کننده آینده‌ای درخشان برای تیم خواهد بود. در این مقاله مروری بر اهمیت تیم تولید کننده‌ی اپلیکیشن در ساخت اپلیکیشن داشتیم؛ از همراهی شما متشکریم.

می‌توانید برای سفارش ساخت اپلیکیشن با استفاده از تیم متخصص تولید اپلیکیشن، با ما تماس بگیرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *