گوگل فیت اپلیکیشن سلامتی و تناسب اندام

گوگل فیت اپلیکیشن سلامتی و تناسب اندام

پیشرفت علم و تکنولوژی تا حدی است که امروز می توان حتی گوشی تلفن همراه خود را برای امور پزشکی و در راستای سلامت بیشتر به کار گرفت. تا به حال اپلیکیشن های زیادی طراحی شده اند که هدف آن ها حفظ سلامتی و تناسب اندام کاربران بوده است. بسیاری از این اپلیکیشن ها در رقابت با یکدیگر به امکانات بسیار کاربردی مجهز شده اند و می توانند یکی از مهم ترین امور زندگی ما یعنی توجه به سلامت را کنترل کنند. گوگل فیت یکی از این برنامه ها است که توانسته به جایگاه خوبی در این زمینه برسد و حالا ما در این مقاله شرحی از راهنمای شناخت و استفاده از آن را بیان می نماییم.

گوگل فیت چیست؟

گوگل همه زمینه های تولید اپلیکیشن را مد نظر قرار داده از جمله اپلیکیشن سلامتی. گوگل فیت را هم برای تناسب اندام کاربران خود توسعه داده است. این اپلیکیشن سازگار با سیستم عامل اندروید است و با سنسورهای خود امکان ثبت و بایگانی اطلاعات ورزشی کاربران را فراهم می کند. اطلاعاتی درباره انواع حرکات و تمرینات ورزشی از جمله پیاده روی، دویدن، حرکات پرشی، طناب زدن، دوچرخه سواری و …

علاوه بر این کار، گوگل فیت به شما کمک می کند تا برای تمرینات ورزشی خود برنامه ریزی کنید و نمودارهایی را برای فعالیت های روزانه خود ترسیم کنید. با این کار گام بلندی به سمت اهداف خود خواهید برداشت و به عنوان مثال کاهش اضافه وزن را به راحتی مشاهده خواهید کرد.

گوگل فیت تعداد گام هایتان را می شمارد

یکی از جالب ترین قابلیت های گوگل فیت، شمارش تعداد گام های کاربر است. زمانی که شما برنامه را نصب می کنید یک سری دسترسی ها را به برنامه می دهید و به عنوان مثال موقعیت جغرافیایی خود را برای آن تعیین می نمایید. پس از آن می توانید از ویژگی های برنامه نظیر شمارش تعداد قدم ها و محاسبه زمان انجام فعالیت های گوناگون در آن بهره مند شوید. انجام خودکار این محاسبات در گوگل فیت بسیار قابل توجه است. اما متاسفانه این قابلیت در همه کشورهای جهان مانند ایران در دسترس نیست و برای استفاده از برنامه باید اطلاعات را به طور دستی وارد کرد.

تنظیمات دلخواه تان را اعمال کنید

شما می توانید برنامه را با توجه به شرایط محیطی و جسمانی خود تنظیم کنید. برنامه گوگل فیت یک حساب کاربری برای شما در نظر گرفته است تا بتوانید آن را به دلخواه خودتان سفارشی سازی کنید. در این برنامه برخی از موارد مانند زمان انجام فعالیت های روزانه به صورت پیش فرض زمان بندی شده اند و شما می توانید آن ها را بپذیرید یا تغییر دهید.

اطلاعات خود را در برنامه وارد کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. برنامه گوگل فیت برای انجام برخی محاسبات خود نیاز به دانستن اطلاعات پایه در مورد شما نظیر قد و وزن تان دارد. این اطلاعات را می توانید در بخش تنظیمات برنامه وارد کنید. بخشی به نام وزن روزانه در برنامه گنجانده شده که شما با وارد کردن میزان وزن خود در هر روز، روند کاهش وزن و کنترل آن را مشاهده خواهید کرد. کنترل این مورد با توجه به اطلاعات اصلی شما انجام می شود و برنامه تعیین می کند که مطابق با استاندارد و با توجه به سن و سایر شرایط، شما چه میزان اضافه وزن دارید و به چه میزان تمرین و فعالیت ورزشی نیازمند هستید.

گوگل فیت چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

از جمله مهم ترین ویژگی ها و امکاناتی که برنامه ای مانند گوگل فیت به کاربران خود ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخمین تعداد گام ها در هر فعالیت ورزشی با توجه به زمان انجام فعالیت
  • امتیازدهی به قلب با توجه به نوع و زمان انجام فعالیت
  • تعیین میزان پیشرفت در سیدن به اهداف ورزشی و تناسب اندام
  • نمایش خلاصه ای از گزارشات به دست آمده، در صفحه اصلی برنامه
  • پیگیری ورزش ها و ثبت اطلاعات مربوط به آن ها
  • یادآوری برای انجام هر ورزشی که شما تعیین کنید
  • امکان دسترسی و نمایش اطلاعات سایر برنامه های سلامت مانند Strava، MyFitnessPal، Lifesum، Basis، Withings

برای نصب این برنامه می توانید نام گوگل فیت را در گوگل پلی جستجو کنید و یا آن را از این لینک دانلود کنید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *