گام های مهم در توسعه یک اپلیکیشن پولساز

توسعه اپلیکیشن پولساز

نکات قابل توجه در توسعه اپلیکیشن

برای ایجاد و توسعه یک اپلیکیشن پولساز و  خوب، به زمان، دانش و هزینه کافی نیاز دارید. منظور از زمان کل وقتی است که از زمان ایجاد ایده تا تبدیل آن به یک اپلیکیشن صرف می‌کنید. دانش تنها هنر برنامه‌نویسی نیست بلکه دانش شما، ذهن خلاق و ایده‌پردازی نوین شما را نشان می‌دهد. هزینه نیز به زمان و دانش شما وابسته است و با توجه به این موارد و امکانات در دسترس شما مشخص می‌شود. اگر قصد دارید که صفر تا صد ساخت یک اپلیکیشن را انجام دهید، حتما گام‌های مهمی که در ادامه برای این کار معرفی می‌کنیم را جدی بگیرید.

یک ایده عالی برای محصولی کارآمد

در درجه اول به این نکته توجه کنید که می‌خواهید با اپلیکیشن خود چه مشکلی را رفع کنید و اساسا هدف شما از تولید و توسعه این اپلیکیشن چیست. داشتن یک هدف مشخص برای این کار شما را سردرگمی بیرون آورده و مسیر همواری را نشان خواهد داد. برای این‌کار باید تا حدی با نرم‌افزارهای موجود در بازار و کارآیی آن‌ها آشنا باشید. در‌این صورت می‌توانید نیاز بازار به یک اپلیکیشن و زمینه مورد انتظار از آن را بشناسید.

از رقبای خود کمک بگیرید

ممکن‌است اپلیکیشن شما اولین اپلیکیشنی نباشد که هدفی را در پیش گرفته و رقبای شما برنامه هایی را در این زمینه ارائه داده باشند. در‌این‌صورت بهتر‌است تا از برنامه آن‌ها کمک بگیرید. یعنی نقاط ضعف این برنامه‌ها را بشناسید و به ‌رفع آن‌ها و تقویت نقاط قوت در اپلیکیشن خود بپردازید.

 

رقابت هوشمندانه

از همان ابتدا مخاطبان خود را بشناسید

با دانستن انتظارات مخاطبان، سن و جنسیت آن ها می توانید تصمیمات مهم تری برای اپلیکیشن پولساز خود بگیرید. برای این که بدانید از چه تصاویر، رنگ ها و محتوایی در برنامه خود استفاده کنید، نیاز است تا مخاطبان خود را بشناسید. مسلما رنگ ها و تصاویر مورد استفاده در یک بازی که مخاطبان آن را کودکان خردسال تشکیل می دهند با برنامه داروشناسی که بیشتر افراد بالغ از آن استفاده می کنند، متفاوت خواهد بود.

طراحی یک آیکن مناسب

یک آیکون اولین چیزی است که کاربران در هنگام دانلود یا خرید برنامه شما می بینند و تحت تاثیر آن قرار می گیرند. آیکنی که طراحی می کنید باید جذاب باشد و به قابلیت های مورد انتظار از برنامه نزدیک بوده و بتواند کاربر را به استفاده از برنامه ترغیب کند.

Icon

تلاش برای توسعه در اپ استورها

برای توسعه و انتشار هر اپلیکیشن در اپ استور، نیاز است تا ضمن احترام به قوانین اپ استور، آن را به بهترین نحو بهینه سازی کنید.

  • اسکرین شات و ویدئو

برای بهینه سازی باید از صفحات مختلف اپلیکیشن اسکرین شات تهیه کنید. همچنین می توانید یک ویدئوی کوتاه را برای نمایش طریقه استفاده از این اپ بسازید.

  • توضیحات و کلمات کلیدی

توضیحات جامعی را در مورد قابلیت ها، محدودیت ها و شرایط به کارگیری آن ارائه دهید. علاوه بر این باید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید که حدس می زنید کاربران آن ها را برای یافتن اپلیکیشن های مرتبط با کار شما جست و جو می کنند.

  • انتخاب نام

;انتخاب یک نام زیبا و تا حد امکان منحصر به فرد برای اپلیکشن به یافتن آن در میان انبوهی از اپ های موجود در یک اپ استور کمک می کند.

به روز رسانی اپلیکیشن

تنها تولید و توسعه یک اپلیکیشن کافی نیست بلکه بعد از انتشار آن در مارکت ها باید به طور ماهانه یا حداقل هر چند ماه یک بار آپدیت شود. این کار به کاربران نشان می دهد که یک تیم نرم افزاری قوی پشت اپلیکیشن شما است و این تیم به طور جدی به پیشرفت برنامه و افزودن قابلیت ها و ایمن سازی آن فکر کرده است.

امنیت اپلیکیشن خود را جدی بگیرید

بسیاری از اپلیکیشن ها اطلاعات حساسی را از کاربران خود دریافت می کنند. حفاظت از این اطلاعات، اعتماد کاربر به برنامه را بالا می برد. از این رو باید به آن توجه کرد. سعی کنید در زمان توسعه یک سیاست حریم خصوصی را در پیش بگیرید و به مخاطبان اطلاع دهید که چطور از منابع اطلاعاتی خود محافظت می کنید و نحوه صحیح کار با اپلیکیشن شما برای حفظ امنیت چگونه است. اطلاعاتی مانند عکس ها و فیلم ها، پیام های متنی و صوتی، موقعیت مکانی، مخاطبان و شماره تلفن ها از جمله مهم ترین اطلاعاتی است که باید توسط اپ شما حفظ شوند.

امیدواریم از این مقاله بتوانید برای رسیدن به یک اپلیکیشن پولساز بهره ببرید.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *