بهترین اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده برای کودکان را بشناسید

اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده

اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده

امروزه استفاده از گوشی و تبلت به اندازه‌ای گسترده‌شده که حتی شاهد هستیم کودکان در سنین بسیار پایین هم تبحر خاصی در استفاده از این لوازم دارند و از اپلیکیشن‌هایی متناسب با سن خود که معمولا هم بازی و سرگرمی هستند، استفاده می‌کنند. صرف‌نظر از آثار مخرب استفاده از این لوازم در سنین پائین، معمولا به‌دلیل عدم آشنایی والدین با اپلیکیشن‌های مخصوص کودکان، از برنامه‌های بی‌کیفیت و با محتوای پائین برای سرگرم‌کردن فرزند خود استفاده می‌کنند. با این تفاصیر، کودکان بخش مهمی از مخاطبان اپلیکیشن‌های موبایلی هستند که لزوم توجه به ارائه برنامه‌های مختلف آموزشی و سرگرمی برای این رنج سنی را بیشتر کرده است. در این‌مطلب و به‌منظور آگاهی والدین به بررسی و معرفی چند نمونه از بهترن اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده برای کودکان خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن ماهک

یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها جهت سرگرمی کودکان، اپلیکیشن ماهک است. ماهک درواقع یک نوع کتاب‌ صوتی و تصویری است که شامل تعداد زیادی قصه‌های متنوع و داستان‌های سرگرم‌کننده است. این اپلیکیشن بهترین وسیله برای والدین است تا به‌وسیله آن بتوانند کودکان خود را به کتاب‌خواندن تشویق کرده و یا اینکه آنها را با قصه‌های جذاب کودکانه، سرگرم کنند. اپ ماهک همچنین بیشتر از صد عنوان کتاب و داستان را به‌صورت صوتی همراه با تصاویری جذاب از برترین انتشاراتی‌های کودکان و نوجوانان برای این‌سنین، فراهم نموده که البته در بروزرسانی‌های مداوم، تعداد آن بیشتر هم می‌شود. از دیگر امکانات اپلیکیشن ماهک، ویدئوهای کارتونی جذابی است که بیشتر جنبه آموزشی داشته و محتواهای مناسبی را به کودکان ارائه می‌نماید.

اپلیکیشن تاچستان

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده و جذاب برای کودکان که قابلیت نصب بر روی انواع گوشی‌های موبایل یا تبلت‌های دانش‌آموزی را دارد، تاچستان است. تاچستان یک‌نوع اپلیکیشن‌ اندرویدی موبایل است که دارای داستان‌های کودکانه و ترانه‌های شاد و زیبا به‌همراه شخصیت‌های مورد علاقه کودکان است. این اپ سرگرم‌کننده، ضمن اینکه قابلیت قصه‌گویی برای کودکان را دارد، نحوه صحیح برخی رفتارها را نیز به آنها آموزش داده و کودک را برای تقویت این رفتارها، تشویق می‌کند. دیگر ویژگی اپ تاچستان، بازی‌های جذاب و آموزنده به‌همراه موزیک‌های شاد و ساده است که کودک می‌تواند در هنگام بازی، آنها را به راحتی حفظ کند.

اپلیکیشن‌ Coloring & Learn

یکی از اپلیکیشن‌های اندرویدی موبایل که برای آموزش نقاشی و رنگ‌آمیزی کودکان، طراحی‌شده است، اپلیکیشن Coloring & Learn است. این اپلیکیشن، امکانی را برای کودک فراهم می‌سازد که بتواند با نقاشی‌ کشیدن و رنگ‌آمیزی آنها، سرگرم شود. آموزنده بودن و ارائه نکته‌های مهم برای یادگیری بهتر کودک در نقاشی، کار با رنگ‌ها، حروف الفبا و حتی آموزش اعداد، از جمله قابلیت‌ها و ویژگی‌های این اپلیکیشن سرگرم‌کننده و آموزشی محسوب می‌شود. وجود بیش از صدها طرح آماده برای نقاشی و یادگیری در این اپ موجب شده است که این برنامه آموزش نقاشی، تا مدت‌ها برای کودک شما، جذابیت داشته باشد. همچنین در این اپلیکیشن، علاوه بر وجود طرح‌های آماده، حالت دیگری وجود دارد که کودک می‌تواند بدون الگو و توسط تصورات ذهن خود، بر روی گوشی یا تبلت، نقاشی کرده و آنها را رنگ‌آمیزی نماید. آموزش حروف انگلیسی و توانایی شمارش اعداد از دیگر امکانات این اپلیکیشن به‌شمار می‌رود. ضمن‌ اینکه آموزش و معرفی انواع اشکال هندسی، ماشین‌ها و حیوانات از دیگر بخش‌های آموزشی اپ Coloring & Learn است. قابلیت به اشتراک‌گذاری نقاشی‌ها و رنگ‌آمیزی کودکان در شبکه‌های مختلف اجتماعی، جهت بهبود انگیزه کودک، از دیگر مواردی است که با استفاده از این اپ موبایل، حاصل می‌شود.

اپلیکیشن‌ Elmo Calls

یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای سرگرمی خردسالان و کودکان زیر پنج سال، Elmo Calls است. این اپلیکیشن یک شخصیت جالب دارد که به‌عنوان اصلی‌ترین کاراکتر این اپ، با کودکان شما تماس گرفته و پس از برقراری ارتباط، شروع به آواز خواندن و خندیدن می‌کند. از نکات جالب این اپلیکیشن، امکان بروزرسانی آن به موازات بزرگ‌شدن فرزند شما است.

اپلیکیشن‌ papita

اپلیکیشن papita یک نوع برنامه اندرویدی است که از ترکیب بازی‌های جذاب و برنامه‌های سرگرمی و آموزشی تشکیل شده است. یکی از موارد آموزشی بسیار جذاب در این اپلیکیشن، آموزش زبان به شیوه‌های جالب و سرگرم‌کننده است که موجب ایجاد علاقه در کودک برای یادگیری زبان خواهد شد.  اپلیکیشن papita از جمله برنامه‌های با خرید درون برنامه‌ای است که شرایطی را برای والدین به وجود خواهد آورد که در صورت رضایت از نوع آموزش و برنامه های سرگرم‌کننده آن، با پرداخت مبلغی، نسخه اصلی آن را تهیه کنند.

اگر این مطلب رو دوست داشتید، می تونید با دوستاتون به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *