مراحل کار با پنل کاربری جهت ساخت اَپلیکیشن

ابتدا در make.appsaz.ir ثبت نام کنید و سپس در قسمت ورود پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سیستم می شوید.

بعد از ورود به سیستم در مرحله نخست باید بر روی دکمه ایجاد اپلیکیشن کلیک کنید و نامی برای اپ خود وارد کنید.

سپس وارد محیط ویرایشگر می شوید که شامل قسمت های طراحی، رنگ ها، امکانات، اپلیکیشن و انتشار است. در مراحل بعدی هر یک از قسمت ها را توضیح می دهیم.

در قسمت طراحی شما می توانید استایل یا طرح اپلیکیشن خود را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی دکمه تغییر طرح بندی می توانید طرح مناسب صفحه اصلی اپ خود را انتخاب کنید. اپ ساز حدود 15 طرح بندی متنوع را در اختیار شما قرار داده است که با کلیک بر روی دکمه تغییر طرح بندی می توانید طرح های موجود را مشاهده کنید و یکی را به سلیقه خود انتخاب کنید.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما می توانید در این قسمت تصویر پس زمینه صفحه اصلی اپ را به تصویر دلخواه خود تغییر دهید. برای جایگزینی تصویر پس زمینه دلخواه باید بر روی دکمه تغییر تصویر کلیک کنید و تصویر جدید را انتخاب و بارگذاری نمایید. برای این که تصویر شما بر روی سایزهای مختلف صفحه نمایش به درستی نمایش داده شوند لازم است تصویر را در سه سایز پیشنهاد شده قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

بهتر است تصاویر شما قبل از جایگزینی با استفاده از نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ با این سه سایز ذکر شده تنظیم شده باشد.

همچنین در این قسمت می توانید فونت مورد نظر خود را از بین فونت های گذاشته شده از لیست انتخاب کنید.

در این قسمت شما می توانید رنگ های تمام قسمت های اپلیکیشن را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید و اپلیکیشن خود را با ظاهر دلخواه خود طراحی کنید.

در قسمت امکانات شما می توانید صفحات مختلف اپ خود را با توجه به نیاز خود بسازید.

این قسمت مهم ترین بخش پنل می باشد. امکانات در واقع همان ویژگی هایی هستند که شما قصد دارید در اپلیکیشن داشته باشید، مثل ایجاد گالری تصاویر، کاتالوگ، فروشگاه، رادیو، .....

در آموزش های تکمیلی، آموزش استفاده از هر امکان را می توانید دنبال کنید.

در این قسمت شما باید آیکن و تصویر صفحه آغازین(صفحه اسپلش) را در سایزهای پیشنهاد شده قرار دهید.

برای قرار دادن تصویر آیکن باید بر روی دکمه "آیکن اپلیکیشن" کلیک کنید و آیکن مورد نظر را وارد کنید.

در نظر داشته باشید که تصویر آیکن باید سایز مربعی داشته باشد.(مثلا 512*512پیکسل)

همچنین شما می توانید تصویر آیکنی که کاربران موقع دریافت پوش نوتیفیکیشن یا پیام فوری در نوار وظیفه گوشی(نوار وضعیت یا استتوس بار) مشاهده می کنند را به دلخواه خود تغییر دهید.

همان طور که در تصویر بالا می بینید آیکن سفید رنگ در قسمت تغییر آیکن قرار داده شده و در قسمت پایین، رنگ پس زمینه برای آن انتخاب شده است و در سمت چپ نتیجه کار را مشاهده می کنید.

تصویر صفحه آغازین تصویری هست که در هنگام راه اندازی اپلیکیشن برای چند ثانیه نمایش داده می شود. شما لازم است تصویر مورد نظر خود را در سایزهای نوشته شده قرار دهید تا تصویر برای نمایش در سایزهای مختلف صفحه نمایش دچار مشکل نشود. قرار دادن تصویر آغازین در همه سایزهای پیشنهاد شده برای انتشار اپلیکیشن الزامی است.

در این قسمت می توانید نام اپلیکیشن خود را که در مرحله اول وارد کرده اید را تغییر دهید. همچنین در این قسمت لازم است برای توضیحات ، توضیحاتی که معرف اپ شما باشد را وارد کنید و کلمات کلیدی مرتبط و دسته اپ خود را مشخص کنید.

توجه داشته باشید که توضیحاتی که وارد می کنید کوتاه نباشند. متن توضیحات حداقل باید ۲۰۰ کاراکتر باشد. در صورتی که متن توضیحات شما کمتر از ۲۰۰ کاراکتر باشد پس از کلیک بر روی دکمه دریافت اپلیکیشن با خطای زیر مواجه می شوید.

نهایتا در مرحله آخر برای دریافت اپلیکیشن خود باید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ در صورتی که خطایی دریافت نکردید پیامی مطابق تصویر زیر دریافت می کنید و اپلیکیشن شما بعد از چند دقیقه از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود و می توانید نسخه اندرویدی ارسال شده را بر روی گوشی اندرویدی خود دانلود و نصب کنید.

توجه داشته باشید ، در صورتی که تصاویر صفحه آغازین، صفحه اصلی، آیکن و یا توضیحات اپلیکیشن را وارد نکرده باشید پس از کلیک بر روی دکمه دریافت اپلیکیشن خطا دریافت خواهید کرد و پس از رفع خطا مجدد باید روی دکمه کلیک نمایید.

شما در نسخه رایگان تنها نسخه اندرویدی را می توانید دریافت کنید و توجه داشته باشید که نسخه رایگان شامل تبلیغ اپ ساز در صفحه آغازین اپلیکیشن است و همچنین تعداد محدودی از امکانات اپ ساز به صورت رایگان قابل استفاده هستند. در صورتی که پس از تست اپلیکیشن رایگان تمایل داشتید از تمام امکانات و قابلیت های اپ ساز بهره مند شوید باید یکی از بسته ها را خریداری نمایید.

بسته مورد نظر خود را از این قسمت انتخاب کنید و بر روی دکمه پرداخت کلیک نمایید. اطلاعات بیشتر راجع به بسته ها را از اینجا می توانید مشاهده کنید. همچنین در صورتی که بسته iOS خریداری کرده باشید اپلیکیشن شما پس از انتشار در اپ استور قابل دریافت می باشد.