اشتباهات رایج طراحی اپلیکیشن-قسمت اول

untitled-7

فرمول ثابت و مشخصی در طراحی UI اپلیکیشن وجود ندارد ولی اشتباهات رایجی وجود دارند که برای ساخت اپلیکیشن خوب باید از آنها دوری کنید.

در زیر یکی از این اشتباهات رایج را توضیح می دهیم.

-قرار دادن آیکن های زیاد در صفحه نخست

اکثر افراد سعی دارند کل وبسایت خود را در اپلیکیشن قرار دهند.

اپلیکیشن موبایل وبسایت نیست، اپلیکیشن موبایل روی صفحه نمایش کوچک تر کار می کند و برای اهداف متفاوتی ساخته می شود.

داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما یک مزیت رقابتی به حساب می آید، اما قرار دادن کل وبسایت درون اپلیکیشن راه درستی نیست. کاربران اپلیکیشن زمانی که با محتوای زیاد و به هم ریخته مواجه می شوند دیگر تمایلی به استفاده از اپلیکیشن ندارند.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که در اپلیکیشن، آیکن های بسیار زیادی قرار داده شده است. سازندگان اپ ابتدا باید بررسی کنند خواسته کاربران چیست و سپس راحت ترین دسترسی را برای کاربران ایجاد کنند. به طور مثال، ممکن است نمایش هشدارهای مربوط به اخبار و فعالیت های جدید  از لینک دسترسی به اکانت یوتیوب مفید تر باشد.

cluttered-app-168x300

دسته بندی های منظم بر اساس نیاز کاربران باعث می شود آنها به راحتی به چیزهایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

در زیر توصیه های نوشتیم که کمک می کند اپلکیشن شما از کارایی بالاتری برخوردار باشد

سادگی

ایده های خود را برای ساخت اپ ساده کنید و تمرکز خود را روی مهم ترین قابلیت ها بگذارید. در یک جمله مهم ترین امکانات را با ساده ترین دسترسی ها در اپ قرار دهید.

به طور مثال تصویر زیر مربوط به یک اپلیکیشن مجله است که در اولین صفحه اپ آخرین مقالات را به کاربران نمایش می دهد.

torque-640-200x300

این چیزی هست که اکثر کاربران اش تمایل دارند ببینند و اپ نیازی به داشتن آیکن های مختلف مربوط به دسته بندی های مختلف مقالات را در صفحه اول ندارد.

اگر کاربری نیاز داشت مقالات مربوط به موضوع خاصی را مشاهده کند کافی است روی منوی سمت چپ کلیک کند و مقالات مربوط به موضوع خاص را ببیند.

به طور مثال اپلیکیشن اینستاگرام را در نظر بگیرید، محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام به خاطر سادگی و دسترسی راحت به امکانات مهم است.

instagram-example-168x300

اپلیکیشنی که ساخته اید را بررسی کنید و ببینید امکاناتی که قرار دادید، دسترسی ساده و راحتی دارند یا یک اپلیکیشن شلوغ است که صفحه اول آن پر از آیکن های مختلف و غیر ضروری است؟!

توجه داشته باشید که هر چه اپلیکیشن را ساده تر بسازید کاربران از شما راضی‌تر خواهند بود.

مهرناز بهرام‌زاده
مهرناز بهرام‌زاده
عضو تیم فنی اپ ساز و فعال در زمینه ی تولید محتوای وبلاگ و شبکه های اجتماعی،ترجمه،برنامه نویسی و ساخت اپلیکیشن‌های موبایل می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*اجباری

برای مشاهده / ویرایش پروفایل خود لطفا وارد شوید.

بستن